Spotify chystá novinky: Bezztrátové audio a předplatné za méně než 1 €

Spotify předplatné za méně než 1 € či bezztrátové HiFi audio. To jsou novinky, které by platforma chtěla spustit ještě letos. Podaří se jim to?

Spotify má k dnešnímu dni přes 350 milionů uživatelů, přičemž okolo 165 milionů z nich je platících. To jsou opravdu obrovské čísla. Platforma je na trhu již od roku 2008, přičemž její nárůst popularity začal jen v posledních letech.

Poslední měsíce jsme se mohli doslechnout, že Spotify chystá bezztrátové audio v tzv. HiFi kvalite. To je zmiňované již od roku 2017, ale uživatelé se ho stále nedočkali. V posledních dnech však koluje další nová informace o tom, že uživatelé by se měli dočkat nového předplatného. Co bude zahrnovat?

Aktuálně disponuje platforma 3 různými předplatnými. První a zároveň nejlevnější je pro jednotlivce, tzv. „Individual„. Stojí 5.99 € měsíčně a vztahuje se pouze na jeden účet. Už za necelých 6 € získáváš všechny výhody, které služba nabízí.

Druhé předplatné „Duo“ je většinou využíváno v páru. Dva lidé, resp. 2 účty mohou rovněž využívat za cenu 7.99 € všechny prémiové funkce. Tento balíček je opravdu výhodný, protože cena na jednoho uživatele vychází jen na 4 €.

Poslední a zároveň největší balík „Family“ je určen zejména pro rodinu. V něm je možné opět neomezené využívání všech výhod, a to za cenu jen 10.99 €. Za tuto cenu platforma dovoluje až 6 nezávislých účtů, což je ze všech balíků prakticky nejvýhodnější. Na jednotlivce tak připadá částka jen necelé 2 €.

Spotify predplatné
Předplatné, zdroj: Spotify.com

Spotify Plus je již v procesu testování

Nové předplatné, které se zatím jen testuje v úzké skupince lidí nese název Spotify Plus. Mělo by se jednat o předplatné, které nabízí nějaké výhody, ale určitě ne všechny. Za danou cenu se ani nemůžeme divit. Co však za 0.99 € dostane člověk, který si tento balík předplatí?

V první řadě dostaneš neomezené přeskakování skladeb a možnost spuštění jakékoliv skladby a to kdykoliv. Bohužel, audio reklamy ti i nadále zůstanou. O offline režimu, resp. přehrávání i bez internetového připojení zatím žádná zmínka nepadla.

Spotify predplatné
Spotify Plus, zdroj: TheVerge.com

Je však třeba podotknout, že platforma s přesností neurčila, zda bude Spotify Plus nakonec reálnou věcí, resp. jestli se dostane k běžným spotřebitelům. Určitě by však šlo o zajímavou alternativu a zároveň přilákání nových, platících zákazníků.

Mnoho audiofilů však čeká na výše zmiňované HiFi audio. Bezztrátový streaming byl společností Spotify představen začátkem tohoto roku. Podle vyjádření by danou funkci chtěli spustit ještě letos, ale přesné datum zatím nebylo stanoven. Od ohlášení uběhlo už půl roku a po novinkách nejsou ani stopy. Bohužel nějaký ten čas si ještě zřejmě budeme muset počkat.