Společnost Nothing plánuje vydat svůj první chytrý telefon. Půjde o vlajkovou loď?

Carl Pei v roce 2020 odešel z firmy, aby založil svůj vlastní projekt. Vznikla společnost Nothing, která dosud uvedla na trh jen jeden produkt.

Spoluzakladatel společnosti OnePlus – Carl Pei v roce 2020 odešel z firmy, aby se mohl pustit do svého vlastního projektu. Založil společnost Nothing, která dosud uvedla na trh pouze jeden jediný produkt.

Tím jsou bezdrátová špuntová sluchátka. Carl se však připravuje na návrat do odvětví, ve kterém si vybudoval docela slušné jméno.

Společnost plánuje oznámit nový produkt již více než rok. Podle zdroje blízkého společnosti byl na setkáních s několika klíčovými manažery z odvětví na letošní akci Mobile World Congress v Barceloně předveden prototyp zařízení. Mimo jiné měl Carl Pei řešit také spolupráci s generálním ředitelem společnosti Qualcomm.

Smartphone by se měl nést ve „znamení“ sluchátek

Podrobnosti o připravovaném zařízení jsou stále velmi strohé. Zdroj však poznamenává, že produkt bude sdílet podobné designové prvky, jaké se vyskytují i ​​na prvotně vydaných sluchátkách.

Sluchátka, která byla uvedena na trh v roce 2021, se podle londýnského hardwarového startupu koncem ledna prodalo 400 000 kusů.

Nothing
Nothing x Qualcomm, zdroj: GaGadget.com

V červenci 2021 Pei poznamenal, že společnost měla ve svých plánech několik různých zařízení předtím, než začala se výrobou sluchátek.

Máme v plánu ještě mnoho produktů. Začátkem roku 2021 jsme zahájili crowdfundingovou kampaň, kde jsme naší komunitě přidělili 1,5 milionu dolarů.


Součástí byl také balíček s některými produkty ve vývoji. Přehodnocujeme mnoho kategorií, na které bychom se chtěli zaměřit, ale zatím necháváme v tajnosti, jaké to jsou.

Nothing
– Carl Pei

Pei má ve světě technologií jako spoluzakladatel a hybná síla OnePlus velké jméno. První zařízení společnosti dorazilo na trh v roce 2014. Přesto se mu podařilo prorazit i na americkém trhu díky kvalitě vlajkové lodi a ceně střední třídy.

Dokáže chytrý telefon od Nothing nabídnout něco víc?

V roce 2021 OnePlus sloučil svůj hardwarový tým s většinovým vlastníkem Oppo. Oppo zase vlastní BBK, která stojí také za klíčovými značkami jako Vivo, Realme a iQOO.

Nothing
Nothing koncept smartfónu, zdroj: TomorrowDigital.com

Společnost Nothing určitě nemá dostatek finančních prostředků na to, aby náhle ovládla trh s chytrými telefony. O to jim v podstatě ani nejde.

Firma získala více než 70 milionů dolarů od řady významných investorů včetně GV, Tonyho Fadella, Caseyho Neistata, Kevina Lina a Steva Huffmana. Uvidíme, jak společnost s těmito penězi naloží, a zda je počin překvapí nebo zklame.

Nothing
Nothing Ear 1, zdroj: Highsnobiety.com

Třeba také poznamenat, že zatímco společnost dokázala vzbudit zájem o „pár“ bezdrátových sluchátek za cenu 99 eur, v zaběhnutém světě smartphonů je to úplně jiná záležitost. Rozhodně to nebude snadný start.