Segway GT2: Novinka s maximálkou převyšující 70 km/h

Segway nedávno představil novou a zároveň markantně vylepšenou elektrickou koloběžku - Segway GT2. Nejnovější model dokáže zrychlit na rychlost až 70 km/h.

Spoločnosť Segway nedávno predstavila novú a zároveň markantne vylepšenú elektrickú kolobežku – Segway GT2. Najnovší model dokáže zrýchliť na rýchlosť až 70 km/h. To je už naozaj vysoká rýchlosť pre také kompaktné vozidlo. Samozrejme, maximálna povolená rýchlosť elektrických kolobežiek je nie len u nás, ale aj v iných krajinách, 25 km/h.

Nový model nese název Segway GT2. Oproti svým předchozím modelům se bude prodávat za mnohem vyšší částku. Je to ovšem pochopitelné. Uváděcí cena je po přepočtu cca 90 000 Kč. GT2 je zjevně tak rychlý a robustní stroj, že na něm můžeš dokonce skočit ze schodů a bez problémů přistát.

Vysoký výkon, vysoká váha

Pojďme si ale říci o koloběžce kousek víc. GT2 disponuje 1500 W motorem s baterií o kapacitě 1512 Wh, což v pohodě dostačuje na 60 km dojezd. Nechybí ani 11-palcová kola s podporou pružinových tlumičů. Ty se nacházejí vpředu i vzadu. Určitě potěší také fakt, že tlumení je plně nastavitelné. Jezdec si tedy podle své váhy může nastavit tuhost v 15 různých režimech.

Váha kousek zamrzí, protože jde o opravdu těžký stroj, ale za to kvalitní. Koloběžka váží 52 kg, díky čemuž nebude zcela vhodná pro každého. Pro srovnání, elektrická koloběžka od Xiaomi či sdílené Bolt koloběžky váží jen kolem 13 kg.

Segway GT2
Segway GT2, zdroj: Mashable.com

Model GT2 byl jen jedním z mála nových produktů, které společnost Segway na své konferenci oznámila. Mezi další koloběžky patřila o něco méně rychlá, ale stále působivá Segway GT1. Ta dokáže také vyvinout maximální rychlost až 60 km/h. Při představení nechyběly ani koloběžky cílené pro městské jezdce.

Ninebot G30 Max je stále nejlepší městskou alternativou

Nová série s názvem „P“ byla zároveň obohacena o nástupce, kteří budou reprezentovat nejprodávanější koloběžku společnosti – Segway Ninebot G30 Max. Pokud by sis ji chtěl pořídit, můžeš přes tento odkaz – KOUPIT SEGWAY NINEBOT G30 MAX.

Ninebot G30 Max
Ninebot G30 Max, zdroj: Segway.com

Šéf značky Segway – Alex Huang Chen popsal GT2 jako obdobu auta „Formule 1“ ve světě e-koloběžek. Celkovým posláním společnosti je „zjednodušit pohyb lidí a předmětů“ a ve velké míře se zaměřuje na snižování dopadu člověka na životní prostředí vytvořením množství možností elektrické dopravy. Modely GT1 a GT2 jsou však pro ty bohatší a odvážnější jedince.

Sám Huang Chen řekl, že modely GT nejsou pro každého. „Je to pro jezdce, kteří chtějí rychlost, dravost a dopamin. Samozřejmě, bezpečnost je vždy na prvním místě,“ dodal.

Segway GT2
Segway GT2, zdroj: TechToSee.com

Ceny nejsou příliš příznivé, ale musíme brát v úvahu, že společnost si na kvalitě dává opravdu záležet. To znamená, že nejen součástky jako takové, ale i samotná konstrukce vystřelila cenu do prémiového segmentu, kterým si Ninebot určitě nebude chtít zkazit pověst.

Přece jen, Ninebot G30 Max je velmi kvalitní koloběžka. Řadí se však do kategorie městských koloběžek. Za cenu kolem 12 200 Kč je jednoznačně (z vlastních zkušeností) bezkonkurenční.