Samsung Galaxy Watch 4

Samsung Galaxy Watch 4 jsou již na spadnutí. Co vše by nám měla tato horká novinka od Samsungu přinést? To se dozvíte v našem článku!

Od začátku roku se vzduchem nese, že se blíží novinka od mobilky Samsung. Tahle nová superhvězda by měla vyjít na trh 11. srpna letošního roku. Kolik nás bude stát a co je na ní tak super? Pojďme se na to spolu podívat.

Předchozí model

Když loni dorazily na trh hodinky Samsung Galaxy Watch 3, všichni byli na pozoru. Samsung hlásal, že jde o moderní hodinky, které na vás „dávají pozor“. To měly hodinky zařídit tak, že byly vybaveny nejmodernější zdravotní technologií a výbavou skoro plnohodnotně zastávaly moderní smartphony. Pokud už předchozí generace těchto hodinek byly vyladěny k takové dokonalosti, jak to mohl Samsung posunout ještě dál, co nám nová generace přináší?

Změny názvu – active nebo classic

Kolem nového modelu hodinek dělá Samsung snad větší tajnosti než obvykle. Nějaké informace však stejně unikly – zda omylem nebo ne, to nechme konspirátorům. To zajímavé je, že hodinky nevyjdou v obvyklých variantách a to – Classic a Active, letos je to trochu zamotané. Hodinky, které jsme očekávali, že vyjdou jako Samsung Galaxy Watch 4 Active, vycházejí pod názvem Samsung Galaxy Watch 4. A vybavení, které jsme očekávali pod názvem Galaxy Watch 4, se na trhu objeví pod názvem Galaxy Watch 4 Classic. Trochu zamotané, že? Tak pojďme na to vybavení.

40 nebo 46 milimetrů

Klasická varianta této novinky, tedy Samsung Galaxy Watch 4, se bude prodávat v klasických dvou velikostech, a to – 40 a 44 milimetrů. Jejich větší příbuzný, představený jako Samsung Galaxy Watch 4 Classic, se na trh dostane ve velikost 42 a 46 milimetrů. 

Hodinky by měl pohánět nový operační systém One UI Watch a spolu s ním by měly hodinky obsahovat také Wi-Fi, 16 GB vnitřní paměti, 1,5 GB RAM, mikrofon, reproduktor, bluetooth, GPS či NFC. Kromě tohoto základního vybavení v hodinkách najdeme také funkci měření spánku, měření srdečního tepu, snímač na hlídání míry okysličení krve, měření tělesného tuku, bezdrátové nabíjení, detekci pádu a nebude chybět ani nový čipset Exynos W920.

A cena?

Kromě chystaného designu a barev, ve kterých budou hodinky k dostání – zlatá, černá, olivová a stříbrná, unikla Samsungu také cena. Ta by se měla pohybovat okolo 9 500 korun za verzi Watch 4, a okolo 12 500 korun za větší verzi Watch 4 Classic. Konečnou cenu se však dozvíme až při oficiálním představení tohoto modelu. Co však víme, na rozdíl od ceny, jistě je, že s takovouto výbavou a cenou mohou hodinky naprosto s klidem konkurovat novému modelu hodinek od Apple – Apple Watch Series 6.

Tak co, těšíte se na novinku stejně jako my?