Samsung Galaxy Watch 3

Co nabízejí nové hodinky od Samsungu, konrétně model Samsung Galaxy Watch 3? Jsou nějaké velké změny, nebo vše je při starém?

Samsungu se trošku nepovedlo uhlídat parametry nových chytrých hodinek – nebo to byl záměr? Tak jako tak, pro nadšence a potenciální zákazníky je rozhodně skvělé, že už nyní si mohou prohlédnout vybavenost nových chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 3.

Tělo

Nejprve se podíváme na samotné tělo chytrých hodinek. To bude vyhotoveno ve dvou barvách, konkrétně bronzové (no, spíše růžové) a stříbrné a vyrobeno bude z nerezové ocele. Na výběr budou také dvě verze velikostí. Jedna verze nabídne 45 mm a 1,4palcový displej. Druhá pak nabídne 41 mm a 1,2palcový displej, u obou variant se jedná o Super AMOLED displej, který chrání Gorilla Glass DX. Skvělá je také možnost koženého náramku.

Další vychytávky

Co je ovšem skvělá zpráva, tak jednoznačně návrat otočné lunety, která byl u modelů Active nahrazena pouze lunetou softwarovou. I nadále budou hodinky obsahovat dvě tlačítka na ovládání systému Tizen, v tomto případě Tizen 5.5. Těšit se můžete také na zvýšenou odolnost IP68 a MIL-STD-810G.

Hardwarové vybavení

K tomu, aby hodinky a celkové prostředí běželo plynule poslouží 1GB operační paměti. K dispozici bude tak 8GB úložného prostoru, což je další skvělá věc. Chybět nesmí GPS, Wi-Fi nebo Bluetooth 5.0. Baterie nabídne kapacitu 247 mAh resp. 340 mAh u větší verze. Pro uskutečnění hovorů pak slouží zabudovaný mikrofon i reproduktor.

Měření

Chytré hodinky nabízejí také další skvělé možnost měření nejrůznějších procesů. Samozřejmostí je měření srdečního tepu, akcelerometr, světelný senzor či barometr a gyroskop. Další možnosti pak nabízejí měření objemu kyslíku v krvi, měření kvality spánku a novinkou je tak měření tlaku a EKG. Na poslední dvě zmíněné funkce ala Samsung potřebuje povolení, které zatím na jednotlivých trzích shání.

Závěr

Určitě se máme v rámci Samsung Galaxy Watch 3 na co těšit. Vybavení je skvělé stejně tako velikosti těla a displeje. Co zatím ale nevíme je cena těchto nových chytrých hodinek a také zatím nemáme zprávy o dostupnosti. To se ale jistě brzy změní.