Photoshop na čipech Apple M1 je obrovský úspěch!

Photoshop je na M1 Mac až o 50% rychlejší. Ve středu vyšla oficiální verze Photoshopu, která podporuje M1 architekturu.

V nedávném článku o nejlepších aplikacích pro M1 MacBook a Mac Mini jsme Vás informovali o tom, že Adobe chystá v brzké době na tuto novou architekturu přenést i Photoshop. Několik týdnů už přešlo a Photoshop je konečně dostupný i na M1 Mac. To však není vše, podle Adobe je až o 50 % rychlejší než na Mac s procesory od Intelu.

Photoshop pro Apple M1 přišel tento týden

Oficiální verze podporující Apple M1 čip přišla tuto středu. Podle informací od Adobe však tato verze nabízí až o 50 % rychlejší prostředí než na Mac s čipy od Intelu. Podle Adobe jsou akce jako ukládání a otevírání souborů, aplikování filtrů a používání automatizovaných funkcí pro vyplňování obsahu a výběr objektů citelně rychlejší.

„Naše interní testování ukazují širokou škálu funkcí, které v průměru běží na 1.5-násobku rychlosti, kterou by dosáhly na podobně vybaveném stroji předchozí generace.“

Photoshop Product Manager Pam Clark

Proč je toto tak důležité?

Možná si říkáte, že se nejedná o nic zásadního. Pokud ano, mýlíte se. Tato novinka může mít na MacOS běžící na Apple silikonu zásadní implikace.

První věc, která se mění, je adaptace M1 systémů mezi profesionály. I přesto, že mezi běžnými lidmi byly tyto nové MacBooky a Mac Mini velmi úspěšné, podpora Photoshopu je něco, na co množství profesionálů čekalo. To, že Photoshop poběží ještě rychleji než dosud je v podstatě jen třešnička na dortu.

Druhou věcí je budoucnost této platformy. Už je každému jasné, že Apple silikon má obrovský potenciál. V budoucnu se určitě dočkáme i ostatních profesionálních aplikaci v podobě Adobe Premiere Pro či After Effects. Ostatní společnosti budou už ze zvyku následovat šlépěje Adobe.

Pro Apple silikon se tedy skutečně jedná o zásadní novinku. Dokonce se už hovoří o čipu M1X, který bychom měli spatřit v průběhu tohoto roku. S tím, jak se věci vyvíjejí, o tom pochybuje málokdo.