Nový Razer Raptor 27: Prémiový herní 165Hz monitor

Hráči pozor! Na trh přichází nový Razer Raptor 27! Prémiový herní monitor, který nabídne obnovovací frekvenci 165 Hz a mnoho dalšího!

Razer Raptor 27 z roku 2019 byl víceméně králem své kategorie. Nabízel solidní specifikace a špičkové zpracování, ale ubližovala mu zejména vyšší cena. Právě byl ohlášen nový Razer Raptor 27 a jedná se v podstatě o stejný monitor, ale v každém ohledu lepší. Jaké parametry nabízí a kolik bude stát?

Razer Raptor 27 pro rok 2021

Tento refresh přináší hned několik změn. Hráče zaujme zejména obnovovací frekvence, která u nového modelu dosahuje 165Hz, zatímco model z roku 2019 nabízel „pouze“ 144Hz. Zadruhé přichází FreeSync Premium, který zajistí plynulý obraz také v případě, že v dané hře Váš počítač nezvládne zajistit 165 FPS. Tato funkce na předchozím modelu chyběla. Nový Raptor 27 si však zároveň ponechává Nvidia G-Sync kompatibilitu, 27palcový QHD IPS displej, který pokrývá 95 % DCI-P3 barevného spektra.

Zdroj: Razer

Zpracování bylo jednou z nejsilnějších stránek modelu pro rok 2019 a v tomto ohledu se nic nemění. Monitor je osazen na stojanu, který nabízí podsvícení Razer Chroma a který je vyhotoven z hliníku. Tento stojan navíc nabízí 90-stupňovou rotaci, což usnadňuje management kabeláže. Na zadní straně monitoru pak naleznete HDMI 2.0b port, DisplayPort v1.4, USB-C s funkcionalitou DisplayPort, dva klasické USB-A 3.2 porty a 3.5mm jack na sluchátka.

Zdroj: Razer

Novinkou je dále podpora VESA držáků. Pokud nechcete použít luxusně působící hliníkový stojan, tak Vám Razer dává možnost připlatit si za VESA adaptér. Ten umožní připevnit monitor na jakýkoliv kompatibilní držák. Zklamání však přijde tehdy, když zjistíte, kolik by Vás to stálo.

Cena nového Razer monitoru

Razer není značka vhodná pro lidi, kteří se snaží ušetřit. Jejich produkty jsou obvykle mezi nejdražšími ve své kategorii a tento monitor není žádnou výjimkou. Jeho cena totiž začíná na 799 amerických dolarech, což je o celých 100 dolarů více, než předcházející model. Pokud navíc chcete zmiňovaný VESA adaptér, tak si musíte připravit 100 dolarů navíc. V přepočtu Vás tedy monitor i s adaptérem vyjde přibližně na 19 500 korun bez DPH nebo 17 000 korun bez DPH, pokud se rozhodnete neobjednat si adaptér.

Pokud se podíváte na konkurenci, nemusíte dlouho hledat a můžete najít 4K herní monitory s obnovovací frekvencí 144Hz za podobnou cenu. Například tento Acer Nitro.