Xiaomi Black Shark 3S

Hledáte herní mobil, ale nevíte jaký? Pak vyzkoušejte Xiaomo Black Shark 3S, který dokonce nabízí také mechanická tlačítka!

Herní telefony dnes přicházejí s velkými výkony, které zajistí opravdu skvělé podmínky pro hraní mobilních her. Nejinak tomu je také v případě Xiaomi Black Shark 3S. Na jaké parametry nás tento telefon láká a co vše nám přinese? Na to se podíváme v následujícím článku.

Displej a výkon

Displej telefonu nabídne 6,67 palců a Full HD rozlišení. To je pro hry rozhodně dostačující displej. Velkou výhodou ale je fakt, že jeho obnovovací frekvence je 90 Hz. S takovou frekvencí se nesetkáme ani u dražších modelů. Těšit se můžete také na tři barevná provedení telefonu.

Pro hraní her ale nestačí pouze displej ale také kvalitní výkon. O ten se stará Qualcomm Snapdragon 865. Tomu pak sekunduje buď 8 nebo 12 GB operační paměti. To značí, že hry se opravdu sekat nebudou. Na chlazení takto výkonných komponent je ale potřeba kapalinové chlazení, které Xiaomi do Black Shark dalo. Operační systém je, jak jinak, Android 10.

Fotoaparát

Ano, herní mobil bude sloužit primárně pro hry, takže fotoaparát možná nikoho extra nezaujme. Pro úplnost si o něm ale něco napišme. Vzadu nabídne celkem tři čočky. Hlavní s rozlišením 64 MPx a světelností f/1.8. Dále je zde 13 MPx širokoúhlá čočka a 5 MPx čočka pro hloubku fotografií. Přední selfie kamera pak nabídne rozlišení skvělých 20 MPx.

Vychytávky a nabíjení

Jednou skvělou vychytávkou pro lepší hraní her jsou vysouvací mechanická tlačítka, která usnadní hraní. Pokud mobil zaregistruje, že jste spustili kompatibilní hru, tlačítka automaticky vysune. Pokud tedy používáte mobil běžně, tlačítka zůstávají zasunutá, takže vám v žádném případě nepřekážejí.

Baterie nabídne kapacitu 4 720 mAh a možnost nabíjení pomocí nabíječky 65 W. Tato rychlost ale nabídne pouze verze s 12 GB RAM. V případě slabších verzí je potřeba se spokojit pouze s 30 W nabíjením. Telefon disponuje také 3,5 mm jackem nebo stereo reproduktory. Vnitřní uložiště pak činí 128–256 GB. Hmotnost telefonu je vcelku příjemných 222 g.