Nová Tesla bude mít rekordní zrychlení

Tesla se svým Roadsterem bude mít rekordní zrychlené, které nemá žádné jiné auto na planetě! Za jak dlouho zrychlí Tesla z nuly na sto?

Americká automobilka Tesla je v posledních letech jednou z nejsledovanějších technologických firem. Elektromobily této značky jsou těmi nejvýkonnějšími na trhu a s jejich autopilotem se zatím žádná jiná značka nemůže měřit. Kromě toho se ale Tesla bude brzy moci pyšnit i vozem s nejlepším zrychlením z 0 na 100 na světě. Bude jím dlouho očekávaný Tesla Roadster.

Elektrický sporťák

Roadster byl poprvé představen už v roce 2017 a již tehdy bylo jasné, že se bude jednat o prémiový a vysoce výkonný vůz. Podle tehdejších informací měl být schopen z nuly na sto zrychlit během pouhých 1,9 sekund, tedy rychleji než kterékoliv auto se spalovacím motorem. Jak ale sám Elon Musk nedávno informoval na Twitteru, to se bude týkat pouze základní verze automobilu. Dražší a výkonnější varianta na tom bude ještě výrazně lépe.

Doslova raketové zrychlení

Za příplatek totiž zákazník dostane auto, které bude kromě elektrického motoru obsahovat i raketové motory. Budou to stejné motory, jako využívá i Muskova další firma SpaceX. Ze začátku tato informace mnohým připadala jako žert, jedná se ale o skutečnost. Tyto motory by měly být schované na zadním nárazníku a auto díky nim zrychlí na 100 km/h během pouhých 1,1 sekundy. Tedy asi za polovinu času, který na to potřebuje současný rekordman, jímž je Porsche 918 Spyder.

Velkým plusem pro Teslu je navíc fakt, že se cena Roadsteru odhaduje na zhruba 250 000 USD. To je sice pro většinu z nás nepředstavitelná částka, v porovnání se zmiňovaným modelem od Porsche, který stojí několik milionů dolarů, je to ale za hubičku. 


Roadstery měly původně z výrobních linek proudit už loni, nakonec byla ale výroba odsunuta na rok 2022. Ještě chvíli si na ně proto počkáme, rozhodně se máme ale na co těšit. Jak říká sám Elon Musk, bude se jednat o jedinečný, ale intenzivní zážitek srovnatelný s drsnou horskou dráhou.