Nová konzole Nintendo Switch aneb hráčské radosti

Těšíte se na novou konzoli Nintendo Switch? Pokud ano, v našem článku se dozvíte vše podstatné o tom, co nám tato konzole přinese.

Už loni se začalo šeptat, že na čtyři roky starý, velice úspěšný model Nintendo Switch, chce společnost navázat vylepšeným nástupcem a znovuzískat obdiv a přízeň hráčů. Hned po příchodu na trh si konzole Switch strhla velké množství obdivu, vzhledem ke své skladnosti, ceně a výkonu. Co má ale přinést podzim roku 2021?

Název?

Od června se opět zvyšuje hukot ohledně příchodu nové konzole. Respektive nové generace staršího modelu ji známé konzole. Má se jednat o nový model Nintenda Switch, konkrétně o Nintendo Switch Pro, OLED, nebo 2, chcete-li. V čem bude tato konzole lepší?

Konzole na cesty

Co se rozhodně od předchozí generace nezměnilo, je koncept celé konzole. Stále zůstává vhodnou zábavou na doma i na cestu, díky své skladnosti. Druhá generace bude mít na boku také stejné dva ovladače, s názvem JoyCon  – v bílé nebo v, zákazníky oblíbené, modro červené variantě. 

Nintendo Switch OLED – hráč, seznamte se

Je na místě spekulovat, zda se opravdu jedná o naprosto nový model nebo jen o rozsáhlejší upgrade konzole, kterou již máme čtvrtý rok na trhu. Nejvýraznější změna nás čeká v displeji, kde na nás teď bude čekat typ Rigid OLED, od Samsungu, což je vlastně jen levnější alternativa toho, co známe z moderních telefonů. Celkový displej bude taky o necelý palec větší – OLED bude mít 7“ displej. Jestli však větší a kvalitnější displej bude znamenat i vyšší kvalitu než dosud, o tom stále panují dohady.

Kromě displeje se upgrade dotknul také paměti, která se jednou tolik zvětšila (z 32 na 64 GB) a také zvuku, který by měl být lepší a kvalitnější.  U dokovacího stojanu se objeví ethernet port, pro stabilnější připojení k internetu a ničím nerušené hraní. Novinku také čeká nový čipset od společnosti Nvidia, který by měl konzoli zase o fous posunout.

Nintendo x konkurence

Ačkoli je nová generace Nintenda Switch velice očekávanou konzolí, nemálo hráčů se pozastavilo nad nepoměrem cena/výkon. Ačkoli je nová generace opěvovaná na každém rohu, nalejme si čistého vína. Nintendo Switch 2 není bohatší ani o základní věci jako Bluetooth, znatelně lepší výkon, 4K displej a přesto se předpokládaná cena pohybuje okolo 10 tisíc korun. Za tuto cenu je na trhu velká konkurence konzolí s lepšími vnitřnostmi. Ovšem Nintendo snad věří v nedostatek next-gen konzolí na trhu. To zda a za kolik se nová generace Nintenda uchytí, se dozvíme až 8. října, zatím nám nezbývá než čekat.