[KUPÓN] Ninebot G30 Max | Nejlepší městská koloběžka do 14 000 korun

Ninebot G30 Max je nejprodávanější koloběžkou tohoto roku. V článku se dozvíš, proč je tomu tak a proč by si měl zvážit její koupi i ty.

Elektrické koloběžky se za poslední roky staly přední formou rychlého přesunu prakticky kamkoliv. Důkazem toho jsou i mnozí uživatelé ať už vlastních nebo sdílených koloběžek. Pokud však ještě svoji vlastní elektrickou koloběžku nemáš, v tomto článku ti představíme snad nejprodávanější koloběžku toho roku.

Jedná se o model Ninebot G30 Max, jehož výrobce je Segway – sesterská firma Xiaomi. Proč by sis měl koupit právě tuto koloběžku a ne třeba Xiaomi Mi Scooter Pro 2? Důvodů je několik. V tomto článku ti shrneme všechny parametry daného modelu, jeho výhody, ale i nevýhody.

Pokud tě koloběžka zaujme, můžeš si ji pomocí odkazu níže objednat 🙂

ELEKTRICKÁ KOLOBEŽKANINEBOT G30 MAX
LINKhttp://sale.dhgate.com/cH5y8z59
KUPÓNMAYPRO2G
CENA566 EUR / 13 960 CZK

Jedná se o oficiálního prodejce Ninebot koloběžek. Nákup je bezpečný a ověřený mnoha zákazníky včetně nás. Koloběžky jsou zasílány z Polského skladu, přičemž doručení trvá cca týden. Ke koloběžce dostaneš zdarma jako dárek i originál Ninebot kladku.

V případě, že se prokážeš na kterékoliv pobočce Amper Servisu se svým číslem objednávky, kterou budeme mít zaevidovanou v systému, automaticky získáváš 15% slevu na servis své koloběžky.

Ninebot G30 Max byl uveden na trh již v roce 2019 prostřednictvím crowdfundingovej kampaně na stránce Indiegogo. Společnost se již od počátku těšila velké popularitě, důkazem je i celková vybraná částka – téměř 4 miliony EUR.

Model G30 Max však prošel za 2 roky existence určitými změnami, přičemž tou nejhlavnější je motor 2. generace. Ten nabízí kromě vyšší maximální rychlosti i silnější tah zejména v kopcích, ale také se lépe popere s těžšími jedinci.

Dostatek výkonu a parádní dojezd

G30 Max nabízí motor o výkonu 350 W, přičemž ve špičce to je až 700 W. Tento výkon se může zdát někomu možná malý, ale opak je pravdou. Jedná se tedy o výkonnější stroj ve srovnání ať už se starou Xiaomi M365 nebo novější Pro či Pro 2.

Ninebot G30 Max
Ninebot G30 Max, zdroj: indiegogo.com

Baterie koloběžky se zastavila na hodnotě 15.3 Ah, což zaručuje dojezd v případě ideálních podmínek až 65 km. V realitě to je však o kousek méně. V případě jezdce s cca 75 kg je možné bez omezení jezdit v plné rychlosti na režimu Sport a dosáhnout tak hodnoty zhruba 45 km. To je vzhledem k maximálnímu režim velmi slušná hodnota.

Motor 2. generace dokáže vyvinout rychlost až 32 km/h, což je oproti původním 25 km/h markantní rozdíl, i když se to zprvu možná vůbec nezdá. Původní motor si poradil s kopci se stoupáním 20°, ale motor nové generace zvládne o něco víc. Výhodou zejména při tahu do kopce je motor umístěn v zadním kole, namísto předního, jako je tomu např. u Xiaomi koloběžek.

Komfort díky větším pneumatikám

Přestože koloběžka nemá žádné odpružení, o pohodlnější a stabilnější jízdu se starají 10″ bezdušové pneumatiky, které jsou navíc naplněny tmelem proti defektům. Pro lepší bezpečnost jsou přítomny hned 2 brzdy. Přední – mechanická bubnová a zadní – elektrická. Ta navíc v sobě ukrývá i rekuperaci a tedy dobíjení baterie při jízdě z kopce nebo odrážení se nohou.

Ninebot G30 Max
Ninebot G30 Max, zdroj: techadvisor.com

Jízdní režimy ECO, D a Sport se postarají o jízdu podle tvého gusta. Přepínání funguje jednoduše jak ho můžeš znát i ze Xiaomi koloběžek, a tedy dvojklikem tlačítka pod displejem. Zmíněný LED displej tě informuje o aktuální rychlosti, stavu baterie, chybách či režimu, ve kterém právě jezdíš. Koloběžku můžeš samozřejmě spárovat se svým smartphonem přes Bluetooth pomocí aplikace Segway – Ninebot -> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ninebot.segway&hl=cz

Design koloběžky je velmi elegantní, přičemž nechybí ani bezpečnostní reflexní prvky. Kromě nich tu najdeme i přední a zadní LED osvětlení či zvonek. Bezpečnost, robustnost a kvalita konstrukce koloběžce vůbec nechybí. S robustností se však nese i váha, přičemž ta je v tomto případě 19 kg. Pro srovnání, model Pro/Pro 2 má 14 kg.

Ninebot G30 Max
Ninebot G30 Max, zdroj: techadvisor.com

Rozměry koloběžky jsou 116,7 x 42,3 x 120,3 cm a samozřejmě ji můžeš během pár vteřin pohodlně složit. Vzhledem k tomu, že je koloběžka celkově mohutnější, je tato váha ospravedlnitelná. Nicméně, koloběžka je vybavena i adaptérem pro rychlonabíjení. Na dobití ti tedy stačí základní přibalen kabel, který koloběžku dobije již za 6 hodin.

Jaké má Ninebot G30 Max výhody?

Z výhod bych určitě vyzdvihl kvalitní a robustní zpracování. Při jízdě má člověk mnohem lepší pocit než při jakékoliv Xiaomi. Na městskou koloběžku má G30 Max více než dostatečný výkon, přičemž jí nechybí rezerva. Oproti koloběžkám v podobné cenové relaci je Ninebot s velikostí baterie a tedy i celkovým dojezdem na 1. místě. Parádní koloběžka na dlouhé výlety.

Potěší jistě i přítomnost rychlonabíjení, co se také hodí při výletování, kdy si člověk může dobít baterii rychle a jednoduše třeba v nějakém podniku. Oproti 8.5 „pneumatikám nacházející se na Xiaomi koloběžkách jsou ty 10“, kterými disponuje Ninebot mnohem pohodlnější. Lépe filtrují různé typy povrchů a navíc se v případě defektu samy opraví.

Největším plusem je cena, pokud si koloběžku objednáš přímo od výrobce (e-shop DHgate). Oproti českým e-shopem, kde ceny začínají na 18 000 korunách, můžeš ušetřit přes 4 000 korun! To už je opravdu velký cenový rozdíl. S naším slevovým kupónem koupíš tuto koloběžku za cenu 13 960 korun, přičemž ti bude expresně doručena kurýrní společností DPD. Odkaz na zakoupení koloběžky spolu se slevovým kupónem máš výše v článku.

Jaké má Ninebot G30 Max nevýhody?

Hlavní nevýhodou je pro někoho jistě hmotnost (19 kg). Není to však nic strašného a člověk si na to po chvilce zvykne. Pokud však často necestujete a tedy koloběžku nepřenášíte z a do vlaku či auta, váhu bych vůbec neřešil. Čínské koloběžky mají často od 30 do 60 kg, což už je opravdu nekomfortní. Ninebot má však svoji váhu opravdu opodstatněnou, vzhledem k tomu, co nabízí.

Na co si také stěžovali někteří uživatelé byl kratší nabíjecí kabel – pouze 1 m. Jelikož má koloběžka zabudovaný velký a těžký adaptér v těle koloběžky, k dispozici je pouze nabíjecí kabel složený z jedné části, což bohužel zkrátilo jeho celkovou délku. Na závěr je tu drobnost, kterou si umí každý vyřešit doma za pár vteřin. Jedná se o zvonek, který má při jízdě tendenci štěrchat. Na to je však v případě potřeby jednoduchý a rychlý návod.