Nejlepší gadgety a vychytávky do zahrady v roce 2021

Chcete modernější zahradu s automatickým zavlažováním, inteligentním osvětlením a bezpečnostními kamerami? Tyto produkty do zahrady vám v tom pomohou.

Pojem „smart home“ nemusí reprezentovat pouze věci uvnitř domu. Na trhu je množství chytrých produktů i běžných produktů, které dokáží zmodernizovat Vaši zahradu a ulehčit vám život. Přehled těch nejzajímavějších gadgetů a vychytávek do zahrady naleznete v tomto článku.

Inteligentní květináč

Rádi pěstujete, ale nejste v tom moc dobrý? Možná na pravidelné zalévání jen nemyslíte, jestli na něj nemáte čas. Právě v takovém případě by se vám mohl hodit inteligentní květináč. Jedním z předních výrobců je značka Click and Grow a jejich květináče jsou dostupném například na Alze. Takový květináč pro rostlinku zajišťuje zavlažení i osvětlení lampou v ideální možné intervaly.

Click and Grow Smart Garden, 9-Pod | Williams Sonoma
Zdroj: Click and Grow

Cena také není až tak vysoká, jak by se mohlo zdát. Za květináč s kapacitou tří rostlinek si na Alze zaplatíte necelé 2 500 Kč (cena platná k 22.9.2021). V nabídce jsou také levnější květináče jiných značek nebo květináče s větší kapacitou. Pokud Vás inteligentní květináč zaujal, určitě se podívejte na kompletní nabídku trhu.

Zavlažovací systém do zahrady

Je pro Vás jeden květináč málo? Potřebujte zavlažovat celou zahrádku bylinek, rajčat či květin? I pro vás máme řešení. Na trhu je řada inteligentních zavlažovacích systémů za tisíce korun. My vám však doporučujeme pořídit si nějakou levnější sadu s řídící jednotkou. Možná se připravíte o možnost kontrolovat a ovládat zavlažování přes telefon nebo o pěkně vypadající dotykový displej na ovladači, ale kromě toho jsou neinteligentní sady, jako například tato, v podstatě stejně dobré.

Smart Gardening System at /unit | BTM 1st Stage | Bengaluru | ID ...
Zdroj: Edyn

Za méně než 3 000 korun si tedy dokážete automatizovat Vaši zahrádku. Pokud chcete pokročilejší systém s robotickými rameny pro sázení či odstraňování plevele, zkuste si vygooglit pojem „smart gardening“. Jedná se o komunitu lidí z celého světa, kteří rádi sdílejí své automatické zahrádky a od kterých se můžete hodně naučit.

Inteligentní venkovní osvětlení do zahrady

Inteligentní osvětlení je čím dál tím běžnější. Neuvěřitelné pohodlí plynoucí z možnosti vypnout a zapnout světla na dálku po telefonu či měnit jejich barvu a intenzitu je velmi atraktivní pro nejednoho z nás. Průkopník segmentu inteligentního osvětlení, Philips, do svého sortimentu zařadil také venkovní svícení. Na prodej jsou světelné sloupky, reflektory, LED pásky a nástěnné lampy – samozřejmě, že po připojení k HUE Bridge lze všechny sesynchronizovat a ovládat po telefonu.

Philips takes smart lighting outside with Hue Outdoor | dmLights Blog
Zdroj: Philips

Celý sortiment venkovního osvětlení je dostupný na Alze. Doporučujeme si připlatit za produkty od Philips, protože kvalitou, intuitivním použitím a spolehlivostí překonávají veškerou konkurenci.

Digitální kukátko na dveře

Nejedná se o novinku na trhu. Digitální kukátka se již používají velmi dlouho, ale je to velmi jednoduchý způsob jak zmodernizovat své obydlí. Hlavním benefitem je očividně bezpečnost takového řešení. Okamžitě vidíte kdo Vám zvoní či klepe na dveře. Většina moderních kukátek má docela slušné rozlišení, i když je pravda, že FullHD není ani zdaleka běžné.

Eques VEIU mini 2 Grey dverové kukátko | Nay.sk
Zdroj: Eques

Za přibližně 5 000 korun dokážete koupit kukátko relativně slušné kvality s dostatečným rozlišením. Na Alze si můžete vybírat ze zcela široké škály cenových kategorií.

Inteligentní zámek

Pokud už vybavujete svůj dům digitálním kukátkem, tak doporučujeme také inteligentní zámek. Takové zámky v sobě skrývají širokou škálu funkcí, ale mezi nejběžnější patří odemykání a zamykání telefonem přes Bluetooth nebo přes aplikaci na dálku, kontrolování zda jsou dveře zamčené a přehled toho, kdy byly dveře otevřené. Samozřejmě, že nechybí ani ovládání hlasovými asistenty jako je Siri, Amazon Alexa a Google Assistent. Modernější zámky lze ovládat i přes Apple Watch a kompatibilita s Apple Homekit je naprosto běžná. Také se stále běžnější stává funkce odemykání otiskem prstu.

Zdroj: WECA

Takový zámek však není levný. Ceny mají průměrnou hladinu až 7 500 korun, ale doporučujeme Vám připlatit si za prémiové produkty. Potřebujete zámek, který je spolehlivý, takže není dobrý nápad snažit se na něm co nejvíc ušetřit. Odkaz na zámky je tu.

Bezpečnostní kamera do zahrady

Tomuto jsme se věnovali v jednom z nedávných článků o bezpečnostní kameře od Xiaomi. Ta slibuje 120 dní výdrže, noční vidění a naprostou odolnost vůči vodě a prachu. Umožňuje spárování až 4 kamer pro jednu domácnost. Celý článek najdete tu.

Zdroj: Xiaomi

Gril do zahrady

Jak jsme zmiňovali v článku o dárcích pro muže gril dokáže chlapa učinit šťastným. A kvalitní gril to dokáže ještě lépe. Jedním z nejlepších výrobců grilů je značka Char Broil. Jejich grily jsou známé svou kvalitou zpracování, ale také vysokým tepelným výkonem. Jedná se ovšem o grily z vyšší cenové kategorie.

This budget-friendly grill is a cookout centerpiece - CNET
Zdroj: Char Broil

V obchodech i na internetu můžete najít grily již od 300 korun, jako například tento bambusový gril na jedno použití. Výběr grilu závisí především na vašem rozpočtu. Kompletní nabídku na Alze najdete tu.

Zdroj: Weber

Abychom se však drželi tématiky smart gadgetů, tak se určitě podívejte na toto příslušenství ke grilu. Jedná se o teploměr, díky kterému už nikdy nebudete podávat nepropečené maso či příliš propečené steaky. Tepelný senzor zapíchnete do masa a kabelem připojíte k budíku, který Vám dá vědět, když maso dosáhne potřebné teploty. Takovou funkci mají mnohé komerční grily, ale vy ji můžete mít za zlomek ceny na ledajakém grilu.

Robotická sekačka do zahrady

Pokud už máte vše z toho, co jsme zmínili výše, tak Vám pravděpodobně stále chybí jedna věc: robotická sekačka. Robotická sekačka vám bude udržovat nastavenou výšku trávníku a vy už se nebudete o nic muset starat. Moderní robotické sekačky mají různé pokročilé senzory pro měření výšky trávníku, pro ochranu proti štěrku a kamenům, ale také ochranu proti odcizení.

Yardforce robotic lawn mower
Zdroj: Yardforce

Jejich cena není nízká a stejně jako u jiných tech produktů, nedoporučujeme volit nejlevnější variantu. Nechcete přece, aby vám robotická sekačka způsobila více stresu než ruční sečení. Celý sortiment sekaček na Alze najdete tu.