Nejlepší antivirus pro Windows v roce 2022

Víte, jak je antivirus důležitý? Potřebujete vědět, který je pro Vaše potřeby ten nejlepší? V tomto článku naleznete vše co potřebujte vědět.

Mnozí z nás mají na svém počítači důležité dokumenty, rodinné fotografie či jiná citlivá data. Bohužel, žijeme v době, ve které je velmi jednoduché o tohle všechno přijít kvůli různému škodlivému softwaru. Zároveň je však dnes snadno dostupná velmi kvalitní ochrana a mnohdy dokonce zadarmo. Připravili jsme si shrnutí nejlepších řešení ochrany Vašeho počítače v několika kategoriích podle toho, jak počítač používáte. Zjistěte, jaký antivirus je nejlepší.

Veškerá data jsou čerpána z nezávislých a spolehlivých zdrojů jako je AV-Test, AV-ComparativesSE Labs. Také bylo čerpáno z našich vlastních zkušeností.

Potřebujete vůbec antivirus?

Toto je otázka, na kterou se dá najít široká škála odpovědí a nikdo vlastně s jistotou neví, jaká je pravda. Existuje skupina lidí, kteří tvrdí, že antivirus je docela zbytečný a odebírá výkon Vašeho počítače pro nic za nic. Jiní si myslí, že taková forma ochrany je vitální a nikdo by bez ní nezašel daleko. Ať už je to jakkoli, naše doporučení je jasné: Prevence je důležitá. Určitě je lepší být chráněn a nikdy se nevystavit riziku, než naopak. Právě proto jsme zavedli několik kategorií a každý se v jedné z nich najde.

Základní ochrana bez starostí – Microsoft Defender

Jste-li běžný uživatel, který většinu času tráví surfovaním po internete, a používáte zdravý rozum (neklikáte na podezřelé odkazy, používate VPN, udržujete svůj počítač aktualizovaný a máte silná hesla), tak by Vám měl stačit Microsoft Defender. Tento antivirus, dosud známý jako Windows Defender, poskytuje ochranu proti základním typům útoků a překvapivě široké škále škodlivého softwaru. Microsoft jej navíc udržuje spolehlivě funkční pomocí častých aktualizací.

To nejlepší? Je kompletně zdarma a již nyní Vám pracuje na pozadí, aniž byste o tom věděli. Tato ochrana není nejlepší, ale, jak je zmíněno výše, dostačuje mnoha uživatelům. V případě, že si do počítače nainstalujete jiný antivirus, se Microsoft Defender sám automaticky deaktivuje.

Zdroj: Microsoft

Nejlepší ochrana zdarma – Bitdefender Antivirus Free Edition

Pokud máte pocit, že Vaše nároky jsou vyšší než nároky běžného uživatele, ale ne tak vysoké, abyste byli ochotni za antivirus zaplatit, tak Bitdefender nabízí řešení, které bude pro Vás ideální. Neplacená verze jejich antiviru Vás ochrání proti širší škále hrozeb než Microsoft Defender a jeho používání je pohodlné. Po instalaci ani nevíte, že jej máte v počítači, dokud jej nepotřebujete.

Bitdefender získal velmi vysoké hodnocení během posledních několik let. Pokud jste ochoten si připlatit, jejich Bitdefender Total Security 2020 stojí 90 dolarů ročně a v rámci této ceny navíc nabízí vlastní VPN řešení a možnost nastavení rodičovské ochrany dětí.

Toto řešení je vhodné pro každého, kdo tráví na počítači hodně času a případně na něm také pracuje. Umožní Vám ochránit všechna Vaše data a zachovává nerušený uživatelský zážitek.

Zdroj: Bitdefender

Nejlepší placený antivirus – Norton 360 s LifeLock Select

Společnost NortonLifeLock, dosud známá jako Norton Security, byla vždy považována za jednoho z lídrů ve světě počítačové ochrany. I jejich současné produkty se řadí mezi jedny z nejlepších. Především je však třeba vyzvednout jejich antivirus Norton 360 s LifeLock Select. Tento sice není zadarmo, protože při ceně 130 € za rok lze považovat za jedno z dražších řešení. Za tuto částku ale můžete nainstalovat předplacený antivirus až na 5 zařízení, která mohou fungovat na platformě Android, iOS, MacOS nebo Windows. Nemyslíme si, že mimo Windows antivirus potřebujete, ale tato možnost tam každopádně je.

Proč je toto nejlepší antivirus? Nabízí ochranu, která je srovnatelná s konkurencí, ale to není všechno. Za částku kterou zaplatíte dostanete ještě i VPN službu, 100 GB cloudového úložiště pro zálohování dat, manažera hesel, rodičovskou ochranu a LifeLock ochranu proti krádeži identity. Tyto služby je skvělé mít v jednom balíčku, protože pokud byste je chtěli platit jednotlivě, tak by Vás to stálo daleko víc.

Zdroj: Norton

Potřebujete odstranit již stažený malware? – Malwarebytes

Máte-li podezření na to, že Váš počítač již v sobě má stažený škodlivý software, tak Vaší nejlepší volbou bude Malwarebytes. K dispozici je jak neplacená tak i placená verze. Je na Vás, kterou variantu si zvolíte, ale mějte na paměti, že se jedná o možnost spíše pro zkušenější uživatele.

Zdroj: Malwarebytes