Návod: Jak z PlayStation 5 streamovat na Twitch?

Chcete se podělil o své heren zážitky z nové konzole? Pak neváhejte a podívejte se na náš návod, kde vám Prozradit, jak streamovat na Twitch.

Podařilo se Vám zajistit si nový PlayStation 5? Pokud ano, tak vlastníte velmi výkonnou konzoli, jejíž možnosti nabízejí například i ray-tracing. To vybízí k tomu, abyste se o své hráčské zážitky podělili se svými přáteli nebo i s cizími lidmi. Nejlepší platformou je poslední roky Twitch, takže se dnes podíváme jak přesně na to.

Proč streamovat právě na Twitch?

Jak jsme již řekli, Twitch je velká platforma, kde Vás najdou jak známí, tak i cizí lidé. Používá se velmi jednoduše, díky čemuž si získal srdce mnoha po celém světě. Twitch dokonce nabízí několik možností, jak si můžete vydělat peníze.

Samotné prostředí je vhodné i pro děti, protože streameři jsou poměrně důkladně regulováni a pravidla této platformy jsou poměrně přísná. Zakázaná je nahota, ponižování nebo jakákoli kriminální aktivita. Jedná se o bezpečné prostředí pro každého. Jak na něm tedy můžete začít vysílat živě?

Jak propojit PlayStation 5 a Twitch

V první řadě je třeba propojit Váš PlayStation 5 a Váš profil na Twitch. Je to poměrně jednoduchý proces, ale i tak Vás ním provedeme. Spočívá z pěti kroků:

 1. V hlavním menu zvolte možnost Nastavení (Settings) v levém horním rohu. V rámci nastavení zvolte Uživatelé a Účty (Users and Accounts) a potom zvolte Spojit s jinými službami (Link with Other Services)
 1. Z nabídky služeb vyberte Twitch.
 1. Nyní postupujte podle instrukcí na obrazovce. Budete potřebovat přihlašovací údaje a telefon nebo počítač, abyste ověřili svou identitu.
 1. Vypište kód, kterým ověřujete svou identitu tak, jak Vám káží instrukce na obrazovce.
 2. Pokud byl proces úspěšný, měli byste vidět zprávu podobnou té níže.

Jak spustit Váš první stream

Takže už jste si Twitch a Playstation 5 propojili. Nyní zbývá jediné: Spustit Váš první stream. Tento proces také není složitý, ale je třeba dodržet následující kroky:

 1. Otevřete hru, kterou chcete streamovat na Twitch.
 2. Stiskněte tlačítko Vytvořit (Create button) na ovladači DualSense.
 3. Zvolte možnost Vysílání (Broadcast) a vyberte správnou platformu. V tomto případě to bude Twitch.
 4. Vypište název Vašeho streamu. Měl by být poutavý, abyste přilákali i lidi, kteří se s vámi ještě nesetkali, ale nesmí porušovat pravidla Twitch.
 5. Pokud chcete nastavit kameru, aby Vás sledovatelné během streamu viděli, tak stiskněte tři tečky.
 6. Jakmile jste připraven, tak stiskněte tlačítko Go Live. Jakmile ho stisknete, živé vysílání je spuštěno.