Na Slovensku i v Česku už zaplatíš smart hodinkami s Wear OS. Google Pay je konečně dostupný, ale pouze pro vybrané modely

Služba Google Pay je již dostupná spolu s novým Wear OS 3 od Googlu. Placení už oficiálně funguje, ale bohužel pouze na vybraných modelech smart hodinek.

Společnost Google přišla teprve nedávno s oficiálním oznámením, že jejich podpora placení pomocí smart hodinek se rozšíří do dalších 16 zemí. V seznamu už konečně nechybíme ani my Češi, a také naši sousedé Slováci. Služba Google Pay přichází spolu s novým Wear OS 3 od Googlu.

Kompletní seznam zemí ve kterých je dostupná služba Google Pay je možné se podívat na TOMTO ODKAZE. Google ve spolupráci se společností Samsung oznámil také nový upravený systém Wear OS 3. Ten kombinuje systém Samsungu – Tizen a novou verzi Wear OS pro smart hodinky od Googlu.

Nový Wear OS 3 přinesl do smart hodinek svěží nádech

Ne všechny chytré hodinky však podporují bezkontaktní platby. Přestože mnoho smart hodinek na trhu disponuje právě Wear OS od Googlu, společnost prozradila, že placení pomocí Google Pay se bude dát pouze modely, které dostanou aktualizaci na nejnovější Wear OS 3.

Google Pay / Wear OS 3
Wear OS 3, zdroj: Notebookcheck.com

Z aktuálních modelů na trhu, které novou aktualizaci obdrží, jsou to Mobvoi TicWatch Pro 3 GPS, TicWatch Pro 3 LTE a nejnovější TicWatch E3.

Google zároveň slíbil, že Wear OS 3 zamíří i na všechny nové modely s čipsetem Snapdragon Wear 4100 od společnosti Qualcomm. Žádné další hodinky s operačním systémem Wear OS aktualizaci nedostanou.

Google Pay / Wear OS 3
Google Pay na smart hodinkách, zdroj: Wearable.com

Co je velmi zvláštní je fakt, že Google z dosud neznámého důvodu blokoval placení pomocí smart hodinek přes Google Pay. Přestože používali jejich vlastní systém Wear OS a disponovali NFC čipem pro bezkontaktní platby, bylo placení prakticky nemožné.

Google Pay je oficiálně spuštěn, hodinkami zaplatíš kdekoli

Je sice pravdou, že se toto omezení dalo softwarově obejít, ale pro běžného uživatele to byl komplikovaný a zdlouhavý proces. Po letech jsme se konečně dočkali oficiální podpory také u nás.

Google Pay / Wear OS 3
Google Pay v smart hodinkách, zdroj: Google.com

Původní plány Samsungu byly spustit službu Samsung Pay také v naší zemi, ale nakonec od toho jak se zdá, upustily. Teď už by to stejně nedávalo smysl, protože Samsung již spolupracuje se samotným Googlem.

Jejich systém bezkontaktních plateb pomocí služby Google Pay je u Android uživatelů tím nejpopulárnějším a prakticky jediným. Tedy alespoň minimálně v našich končinách.

Google Pay / Wear OS 3
Samsung Pay, zdroj: Wearable.com

Hodinky se starším Wear OS 2 dostanou pár vylepšených aplikací, přibudou i zcela nové aplikace a také widgety. Všechno si budeš moci stáhnout z Google Play obchodu.