Mýty o mobilních telefonech

Mýty o mobilních telefonech jsou pořád velmi rozšířené. Schválně, kterému mýtu jste dodnes věřili? Nebo se nenecháte jen tak oblafnout?

Znáte to, tak často se o něčem mluví, že ačkoli je to úplná blbost, nakonec se z toho stane „pravda“. Nějak tak vznikají mýty, v jednom z předešlých článků jsme si popsali mýty o nabíjení. V tom dnešním se podíváme na mýty o mobilních telefonech.

Telefon a viry

Když trošku zapátráte zjistíte, že existuje celá paleta antivirů pro mobilní telefony. Skutečně ale viry na mobilní telefon existují? Ve své podstatě vir na telefon neexistuje. Existují ale různé druhy škodlivého softwaru, který vám může v telefonu nadělat paseku. Tento škodlivý software se ale nedostane do telefonu jen tak. Musíte jej nainstalovat. To znamená, že pokud neinstalujete aplikace do telefonu z neznámých zdrojů, měli byste být relativně chráněni.

Android viry
Android a viry

Popcorn díky telefonu

Odpůrci nových technologií si vždy něco najdou. V současné době vzniká velký odpor proti 5G sítím. Již v dobách dřívějších se ale našli jedinci, kteří tvrdili, že vlny vycházející z telefonu udělají klidně popcorn. Můžeme vás uklidnit, nic takového se neděje a mobilní telefony opravdu nejsou mikrovlnné trouby.

Popcorn
Telefon není mikrovlnka

Telefony způsobují nemoci

Dalším velmi rozšířeným mýtem je to, že telefony způsobují různé druhy nemocí. Ať už se jedná o rakoviny nebo například neplodnost. Můžete zůstat naprosto klidní, nic takového telefony nezpůsobují a vědecké studie nepřišly na to, že by telefony měly na tyto nemoci přímý negativní vliv. Tento mýtus již vyděsil mnoho lidí, vy se ale bát nemusíte.

Mobilní záření
Telefonů se bát nemusíte

Černá k delší výdrži baterie

Traduje se, že černá tapeta více šetří baterii v telefonu. Ona je to napůl pravdu a napůl mýtus. Záleží totiž na tom, jaký typ displeje máte. Jestliže jste majitelem telefonu, který disponuje OLED displejem, pak ano. Černá tapeta ušetří vaši baterii. Pokud ale máte jakýkoli jiný typ displeje, pak vám je černá tapeta úplně k ničemu.

Baterie Android
Ne vždy černá pomůže

CCleaner je na telefon skvělá volba

Toto je velký a poměrně nebezpečný mýtus. Operační systémy na telefonech jsou programovány trošku jinak než například Windows. Proto si telefon sám přerozdělí operační paměť RAM. Spousta tzv. task killerů obsahují navíc nebezpečný software, který může ukrást vaše data nebo nenávratně poškodit váš telefon. Pokud nějaký takový task killer v telefonu máte, je možná nejvyšší čas jej odinstalovat.

CCleaner
CCleaner není vždy ideální řešení