Kensington SD5700T: Toto je nejlepší doplněk pro Váš nový počítač!

Hledáte redukci či dokovací stanici? Tato je jedna z nejlepších na trhu. Kinsington SD5700T je špičkou ve své třídě.

Koupili jste si nový počítač s portem Thunderbolt 3 nebo 4 a překvapila Vás absence portů, které jste považovali za samozřejmost? Není se čemu divit. Výrobci dnes odebírají svým zařízením porty, aby mohli tělo notebooku udělat co nejtenčí. Pokud se nacházíte v situaci, ve které nemáte dostatek portů, tak Kensington SD5700T je ten nejlepší doplněk pro Váš nový počítač! Zde najdete vše, co o něm potřebujete vědět.

Zdroj: Kensington

Jaké konektory nabízí Kensington SD5700T?

Kensington do této dokovací stanice nacpal až 11 portů! Kompletní seznam si můžete prohlédnout níže. Velkou výhodou je zabudovaný 90W nabíjecí adaptér, který se postará o nabíjení Vašeho notebooku. Přenosová rychlost je něco, čím tento dok také vyniká, protože dosahuje až 40 Gbps. Malé rozměry z něj dělají příjemného společníka na cesty, i když je potřeba s sebou všude nosit 180W nabíjecí adaptér, který se stará o energii samotné dokovací stanice.

  • 4 porty Thunderbolt 4 (přenosové rychlosti až 40 Gbps a podpora 8K obrazovky)
  • 4 porty USB-A (jeden vhodný k nabíjení telefonu 5V / 1.5A) Gigabit
  • Ethernet port
  • Audio vstup pro mikrofon
  • Audio výstup pro sluchátka/reproduktory
  • UHS-II SD 4.0 čtečka paměťových karet
  • 90W nabíjecí adaptér (bez ohledu na to, kolik zařízení je připojených)
Zdroj: Kensington

Z těchto parametrů vyplývá jen jedno: Jedná se o skutečného pracanta. Zvládá jeden 8K výstup při 30 Hz nebo dva 4K výstupy při 60 Hz. Samotné zpracování je velmi příjemné oku a diskrétní. To nejlepší z minimalismu. Váží jen 435 gramů a má rozměry 195 x 75 x 30 mm. Cena je 290 (6 200 korun) dolarů. To se může zdát jako hodně peněz za něco, co můžete nahradit pár redukcemi. Zde však dostáváte vše v jednom kvalitním balení. Ve skutečnosti se jedná o solidní nabídku, o čemž svědčí i fakt, že tato stanice je momentálně vyprodaná a naskladní se až koncem ledna. Předobjednávku můžete vytvořit zde.

Podporuje i můj počítač Thunderbolt?

Thunderbolt je přenosový standard, který se ukrývá v USB-C konektoru, ale je rychlejší než klasické USB-C. Bývá označen bleskem a číslem, které reprezentuje generaci portu. Zařízení, které dnes najdete na trhu podporují buď 3. nebo 4. generaci. Kompletní seznam podporovaných zařízení můžete najít zde. Seznam je velmi dlouhý, takže pokud máte nový notebook, je velká šance, že tento standard podporuje.

Zdroj: Intel