Jaký bude letošní iPhone? Přehled zatím známých změn

Do oznámení nového iPhonu zůstává téměř půl roku, ale už víme o prvních pravděpodobných změnách. Zde naleznete jejich shrnutí.

Apple nám představil první iPhone už v roce 2007. Dnes, více než 13 let po jeho uvedení na trh nastal čas mluvit o jeho nejnovější instalaci. Zatím ji média nazývají iPhone 12, 12 Pro a 12 Pro Max, ale názvy samozřejmě nejsou oficiální a některé úniky hovoří až o čtyřech či pěti různých modelech místo současných tří.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt iphone 11
IPhone 11 Pro. | Zdroj: Apple

Změny nebudou viditelné okem

Na mysli máme design smartphonu. Apple má zavedené pravidlo, kdy design mění každé dva roky, což znamená, že by se měl měnit až v roce 2021. To však neznamená, že drobné změny nenastanou. V japonských médiích kolují zprávy o tom, že nové iPhony by měly mít displej „vystupující“ z těla telefonu a nabízet rozměry 5.4, 6.1 a 6.7 palce.

Kromě rozměrů se údajně změní i obnovovací frekvence displeje. Ten by měl nově disponovat 120 Hz panelem. Podobný panel má smartphone od Razeru a dává uživateli lepší celkový pocit z používání telefonu – animace a listování stránek působí mnohem plynuleji.

Modernější vnitřnosti

Apple není zvyklý držet technologickou štafetu, raději ji před lety předal ostatním. Ukázkou je například 5G konektivita jejich zařízení, která není. Apple měl samozřejmě několik interních důvodů, pro které nebyl schopen takovou výbavou své loňské modely obohatit. Vypadá to však, že tento rok bychom ji mohli dostat.

Kromě toho se spekuluje ohledně FaceID. Apple na tomto úžasném výdobytku techniky posouvá laťku ještě výše. Po novém by FaceID mohlo být dostupné také pomocí zadní kamery. Je těžké si představit situaci, kde je to třeba, ale nikdo jiný takovou funkci nenabízí. Samozřejmě můžeme očekávat zvýšení výkonu, jak tomu je každý rok. Možná přijde i nástupce iPhonu SE, tedy levnější varianta klasického iPhonu.