Jak využít kameru smartphonu na maximum

V tomto článku Vám ukážeme na co všechno dokážete použít kameru Vašeho smartphonu. Kolik z těchto triků jste již někdy použili?

Každý z nás používá kameru na svém smartphonu na občasné zachycení momentek či skenování QR kódů. Věděli jste však o tom, že s pomocí pár triků a aplikací z ní dokážete nejen vytěžit mnohem více ale také zlepšit kvalitu Vašich fotek? V tomto článku Vám ukážeme jak na to.

Použijte Vaši kameru na dělání poznámek

Toto Vám možná přijde jako samozřejmost. Vždyť přece pokud si potřebujete něco zapamatovat, tak si uděláte fotku. Využíváte však tuto možnost naplno?

Když přijedete na velké parkoviště, fotka Vašeho vozu Vám může pomoci ho rychleji najít při odjezdu. Potřebujete mapku nákupního střediska, no nemáte data? V takovém případě můžete vyfotit mapku v kiosku u vchodu. Monitorujete svůj kalorický příjem? Fotka tabulky s nutričními hodnotami jednotlivých potravin Vám pomůže se k nim snadněji dostat a spočítat je. Opravujete auto nebo provádíte údržbu? Pro jistotu si můžete vyfotit co kam patří. Je přece lepší být opatrný než pak litovat.

Takových případů se dá najít velmi mnoho. Aplikace jako Notion nebo Evernote Vám pomohou fotky organizovat.

Vizualizace nábytku

Víte o tom, že většina moderních telefonů nabízí solidní AR možnosti? Dokáží Vám výrazně usnadnit výběr nábytku. V tomto Vám pomůže například aplikace IKEA Place. S její pomocí můžete jakýkoliv kus nábytku vložit tam, kde ho chcete, a podívat se na to, jak by s ním Vaše domácnost vypadala. Tato augmentovaná realita nabízí řadu možností.

Hledejte produkty pomocí fotek

Našli jste u známého něco, co byste chtěli domů, ale on netuší, kde ho koupil? Pokud máte telefon Samsung, tak Bixby Vám určitě pomůže ho identifikovat. Jiné telefony mají také podobné služby. Případně můžete použít aplikaci jako je Wayfair (ta je určena na nábytek) nebo eBay. Pravděpodobně nenajdete přesně totéž, ale najdete něco co se alespoň vizuálně podobá a to rozhodně stojí za zkoušku.

Použijte kameru a vyzkoušejte si oblečení, brýle nebo make-up ještě před koupí

Ještě se vrátíme k augmentované realitě. Několik společností se zabývá také tím, abyste si mohli vyzkoušet oblečení či obdobné produkty z pohodlí domova. To jim pomůže snížit míru vracení produktů, takže si na tom dávají záležet. například Google pracuje s kosmetickými spoločnostmi, aby umožnil vyzkoušet si make-up ještě před koupí. L’Oréale nabízí něco podobného a dokonce vám dovolí i měnit barvu vlasů.

Sdílejte WiFi pomocí QR kódu

Pokud se často přichytíte při tom, jak někomu diktujete heslo od Vaší WiFi, tento krok nevynechejte. Místo toho, abyste neustále opakovaly můžete vytisknout QR kód a nalepit ho někam, kde ho mohou jiní naskenovat. Na vytvoření takového QR kódu lze použít například aplikace QiFi, která je kompletně zdarma. Jakmile ho někdo naskenuje, automaticky ho připojí na Vaši domácí WiFi síť. Pokud chcete utratit peníze, tak můžete dokonce koupit QR magnetky a nálepky. Ty se dají nalézt na různých čínských webech a ceny nepřekračují 10 €.

Použijte kameru pro skenování PDF dokumentů

Mnoho telefonů má tuto funkci zabudovanou přímo v nativní aplikaci fotoaparátu. Možnost skenovat dokumenty do PDF formátu můžete na jakémkoli zařízení s použítím aplikace Adobe Scan. Vyzkoušet můžete i Microsoft Office Lens, neboť tato aplikace umožňuje vytvářet editovatelné PDF dokumenty.

Překládejte nápisy v reálném čase

Pokud cestujete do země, jejíž jazyk neznáte, toto musíte znát. Překládání textu pomocí kamery již existuje dlouho a lídrem je jednoznačně aplikace Google Translate. Ta Vám dokonce umožní měnit výstupní jazyky tak, jak to zrovna potřebujete.

Řešte matematické problémy

Toto bude určeno především studentům, ale pomůže to nejednomu rodiči. Možnost namířit kameru smartphonu na matematický příklad a dostat řešení během sekund se před pár lety mohlo jevit jako utopie. Dnes je to běžná realita. Umožní Vám to aplikace Photomath. Nedokáže vyřešit úplně každý typ matematického problému, ale dokáže vyřešit většinu

Ověřte zda Váš dálkový ovladač potřebuje novou baterii

Tento trik mnoho lidí nezná, ale pokud Vám nefunguje ovladač, dokážete s jeho pomocí rychle určit, zda je třeba nové baterie nebo je problém jinde. Stačí namířit kameru na infraport ovladači a stisknout tlačítko zapínání/vypínání televize. Pokud v telefonu uvidíte červené blikání, tak je Váš ovladač v naprostém pořádku a problém bude na straně televizoru.

Jak zlepšit kvalitu fotografií z kamery smartphonu?

V tomto Vám pomůže kombinace pár aplikací. O tom, jak důležitá je aplikace, která fotografie snímá, jsme Vás informovali v tomto článku. To, jakou aplikaci máte zvolit, musíte zjistit sami. Záleží to zejména od konkrétního modelu telefonu, který používáte. Jakmile však vyřešíte tento aspekt, tak zkuste aplikaci Adobe Lightroom. Ta Vám umožní upravovat fotky aby vypadaly přesně tak, jak chcete.