IONIQ 6 nepřestává překvapovat. Novinka je prodejní hit

Hyundai začátkem letošního roku představil svůj IONIQ 6, čímž stanovil nový standard v aerodynamice elektromobilů a energetické účinnosti. Druhý specializovaný elektromobil jihokorejské automobilky si získává značnou pozornost a vyprodal se za 24 hodin od svého uvedení na trh.

Hyundai IONIQ 5 získal více než 3% podílu amerických elektromobilů od začátku roku, přičemž více prodávaly pouze modely Tesla, Ford Mustang Mach-E a Chevy BOLT EV/EUV. Jedná se tedy o nesmírně úspěšný model, výrazně méně často ho však potkáváme na našich cestách.

IONIQ 6 bude stát na 800 V elektrické globální modulární platformě (E-GMP) Hyundai, která je stejná jako u oceňovaného modelu IONIQ 5. Automobilka však tvrdě pracovala na tom, aby zajistila, že její druhý výhradní elektromobil bude splňovat její standard, přičemž vylepšil již tak působivý IONIQ 5.

Najefektivnější elektromobil?

Podle Hyundai bude jedním z nejefektivnějších elektromobilů na trhu se spotřebou energie podle WLTP pod 14 kWh/100 km.

Hyundai také zvýšil dojezd, nový model je schopen dosáhnout 610 km WLTPO na jedno nabití s ​​baterií s dlouhým dojezdem 77,4 kWh.

Co se týče vzhledu, IONIQ 6 připomíná křížence Porsche a Audi TT s elegantním aerodynamickým designem. První vydání elektromobilu IONIQ 6 bylo vyprodáno za méně než 24 hodin.