HTC představilo speciální doplňky pro své VR headsety

Jste majitelem virtuální reality od HTC? Pokud ano, tak Vás tato novinka jistě zaujme. Před pár dny tento výrobce oznámil sérii nových doplňků, které jsou již nyní v prodeji i na Slovensku. Mezi nimi najdete například snímač pohybu rtů, snímač pohybu očí či snímač, který umí rozlišit mezi různými mimickými výrazy obličeje.

HTC Vive Facial Tracker

Tento doplněk ze všech získává největší porci pozornosti. Po připojení k VR headsetu HTC Vive Pro totiž dokáže pomocí dvou kamer a infračerveného světla snímat pohyb celé spodní části obličeje. Tyto pohyby pak přenáší na Vašeho virtuálního avatara.

Kromě toho dokáže rozlišit 38 různých pohybů mimiky. To znamená, že by dokázal potencionálně zachytit až 1060 různých výrazů obličeje. Někteří developeři už dokonce měli možnost s touto technologií pracovat a údajně se jedná o: „Efektivní nástroj, kterým dokážeme přenést většinu obličeje uživatele přímo na jeho avatara a zachycovat i jeho mimické pohyby,“ řekl zaměstnanec studia, které vyvíjí Neos VR.

Cena tohoto doplňku je 3 000 korun, což vůbec není mnoho jestliže již do VR investujete více než 32 000 korun, což je částka, na níž kvalitní VR soupravy začínají.

HTC víceúčelový snímač

Další novinkou je nový víceúčelový snímač. Ten nedostal takovou dávku medializace jako předchozí snímač, ale je velkým úspěchem. HTC se totiž podařilo vejít všechny senzory z dosavadních víceúčelových snímačů do nového, o 33 procent menšího těla. Jedná se o konkurenci nadcházejícího produktu Tundra Tracker, který je určen specificky pro SteamVR a který je ještě menší.

Cena tohoto modulu je taktéž 110 EUR.

Jak tyto moduly posouvají VR vpřed?

HTC je lídrem na poli VR, ale konkurence je čím dál tím víc. Produkty, jako jsou tyto, pomáhají udržet tento náskok. Jedná se o perfektní příklad zdravého konkurenčního boje. Tyto nové snímače umožňují věci, které dosavadní headsety nedokázaly. Jednou z nevýhod je to, že tyto doplňky či moduly podporují pouze HTC Vive Pro produktovou řadu. Na levnější HTC Vive Cosmos se podpora nedostala.

Budoucnost VR je však světlá, protože i Mark Zuckerberg v reakci na tyto novinky prohlásil, že jeho VR divize, Oculus, se bude v příštích letech také zaměřovat na snímání mimiky a pohybu očí.