HONOR Magic V: První skládací chytrý telefon od značky Honor

Honor před jistým časem oznámil svůj první skládací chytrý telefon s názvem Honor Magic V. Používá podobný skládací tvar jako zařízení Samsung Galaxy Z Fold.

Bývalá podznačka Huawei – Honor před jistým časem oznámila svůj první skládací chytrý telefon s názvem Honor Magic V.

Používá podobný skládací tvar jako zařízení Samsung Galaxy Z Fold, přičemž kombinuje velký vnitřní skládací displej s menším externím displejem, který lze používat během zařízení je složeno.

Cena chytrého telefonu Honor Magic V začíná na 9 999 čínských juanech, což je přibližně 1430 eur. Za tuto částku dostaneš model s 256 GB interního úložného prostoru.

Slušné parametry a poměrně „nízká cenovka“

Vnitřní skládací obrazovka má rozměry 7,9 palce od rohu k rohu. Rozlišení se zastavilo na hodnotě 2272 x 1984 s poměrem stran 10:9. Co se týče obnovovací frekvence, ta je zde slušných 90 Hz.

Jedná se o něco větší displej než má chytrý telefon Z Fold 3 od Samsungu, jehož vnitřní obrazovka má 7,6 palce s rozlišením 2208 x 1768. Honor říká, že vnitřní obrazovka Magic V je jako kdybys používal dvě obrazovky s poměrem stran 21:9 vedle sebe.

Honor Magic V
HONOR Magic V, zdroj: GSMArena.com

Externí obrazovka Magic V je také o něco větší než Z Fold 3. Má konkrétně 6,45 palce (ve srovnání s 6,2″ pro Samsung), s rozlišením 2560 x 1080, obnovovací frekvencí 120 Hz a poměrem stran 21:9. říká, že to pomůže učinit zařízení praktičtějším, když ho nebudeš chtít rozložit.

Nový Snapdragon 8 Gen 1, 12 GB RAM či 66 W rychlonabíjení

Ve složeném stavu měří Magic V na šířku 72,7 mm, tloušťku 14,3 mm a výšku 160,4 mm. Po rozložení se rozšíří na šířku 141,1 mm a má tloušťku 6,7 mm. To je o něco širší než nejnovější Z Fold od Samsungu, přičemž je celkově o něco tenčí, když je složen.

Skládací Honor je však o něco těžší. Je k dispozici ve třech barvách: oranžová, stříbrná a černá. Generální ředitel společnosti Honor George Zhao říká, že „skládačka“ by měla přežít až 200 000 složení a rozložení.

Honor Magic V
HONOR Magic V, zdroj: GSMArena.com

Interně Magic V pohání nejnovější čipset Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1. Procesor je spárován s 12 GB RAM a 256 GB nebo 512 GB úložného prostoru. Má 4 750 mAh baterii, kterou lze nabíjet až 66 W. Rychlonabíjení ti poskytne cca 50 procent nabití za 15 minut.

Je kompatibilní s 5G a používá software Honor Magic UI 6.0 s Androidem 12. Ten zároveň podporuje zobrazení více oken aplikací současně. Pokud jde o fotoaparáty, Honor zahrnul tři 50megapixelové snímače na zadní stranu sklopného zařízení.

Ty zahrnují hlavní snímač, ultraširokoúhlý fotoaparát a něco, co Honor nazývá „fotoaparát s vylepšeným spektrem“. Magic V má dvojici 42megapixelových selfie kamer, jednu zabudovanou ve vnějším displeji a jednu zabudovanou ve vnitřní skládací obrazovce.

Honor Magic V
HONOR Magic V, zdroj: GSMArena.com

Honor se připojuje ke stále delšímu seznamu společností, které buď oznámily, nebo začaly prodávat skládací smartphony. Nedávno jsme viděli, že Oppo koncem loňského roku oznámilo své Find N. Bývalá mateřská společnost Huawei má také své vlastní skládací zařízení, a nyní už i Honor.