Honda vyvíjí motocykl, který umí číst myšlenky

Spadly jste někdy z motorky? Honda se tomu snaží předejít svým nejnovějším patentem. Ten popisuje způsob čtení myšlenek, kterým se motorka přizpůsobí!

V dnešní době jsme každým dnem blíž k autonomním autům. Technologie se však posouvá předem také v jiných oblastech dopravy. Honda například vyvíjí motocykl, který by dokázal číst myšlenky a zjednodušil by jeho používání začínajícím jezdcům. Minulý měsíc si tuto technologii nechali patentovat. Jak to funguje?

Will Honda’s brainwave detection patent lead to more seamless rider safety systems?
Zdroj: Honda

Motocykl Honda bude v budoucnu číst myšlenky

Potom co jsme se setkali s motocyklem, který dokáže sám udržet balanc, se tato japonská společnost rozhodla poprat s dalším problémem. Především začínající jezdci mají často problém ovládat své stroje. I když si umí v hlavě představit, co chtějí udělat, nevědí jak na to. Honda se rozhodla využít v svůj prospěch fakt, že si „klopení“ v zatáčce, jízdu po zadním či rozjíždění umí jezdec alespoň představit.

Wheelies via mind control? It maybe become a possibility in the near future.
Zdroj: Honda

Tyto myšlenky by podle patentu měly být zachyceny elektrodami v helmě a odeslány motocyklu. Jeho úkolem tedy bude pomoci Vám udělat potřebný manévr. Patent této funkcionality vykresluje na jízdě po zadním kole. Většina začínajících jezdců, v domnění jednoduchosti tohoto triku, se o něj rozhodne během prvních pár týdnů pokusí. Málokomu se to podaří a obvykle je to velmi nebezpečné. V krajních případech se setkáváme s fatálními zraněními, kterým se dalo předejít.

Právě tento patent by měl ukazovat technologii, která kontroluje množství plynu, brzdné síly či úhel náklonu a zajišťuje, že korespondují s tím, co chcete udělat. V kombinaci s umělou inteligencí, která by hodnotila bezpečnost konkrétního manévru v dané situaci, by se dalo předejít velkému počtu nehod.

The brain-machine interface tech would seek to send riders’ brainwaves to the bike’s onboard computer.
Zdroj: Honda

Kdy se s takovou technologickou asistencí setkáme?

Je těžké říci, zda se tento patent po důkladném testování dostane do výroby. Pokud by se však ukázalo, že tato technologie dává v praxi takový smysl jako na papíře, tak se pravděpodobně díváme na okno přibližně 10 let, než tímto budou vybaveny spotřebitelské motocykly.

Pokud Vás zajímají futuristické motorky, tak se určitě podívejte na tento náš článek o elektrickém superbiku Damon, který vyhrál cenu nejlepší inovace na CES 2020.