Galaxy Fold 2

Samsung již pilně pracuje na novém skládacím telefonu Galaxy Fold 2. Ten měl být představený v srpnu, nakonec se tak ale nestane. Přesto už některé střípky o specifikaci tohoto nového modelu na svět unikly. Co nového tedy můžete od Galaxy Fold 2 čekat? Vyplatí se koupě?

Displeje

Ačkoli u telefonů bývá zvykem, že se recenzuje jeden displej, u Galaxy Fold 2 musíme vzít v potaz displeje dva. Přední displej by měl oproti předchůdci vyrůst do celkové velikosti 6,23 palců. Zmenšení se naopak mají dočkat rámečky, které by měly být opravdu velmi tenké. Může zarazit netradiční rozlišení 2 267 x 819 pixelů, což značí poměr stran k 25:9. Obnovovací frekvence tohoto displeje má být 60 Hz.

Kolik je tam vlastně displejů?

Co si pro nás ale připravil Samsung u hlavního, vnitřního displeje? V první řadě se můžeme těšit na celkovou úhlopříčku 7,59 palců. Rozlišení hlavní displeje slibuje 2 213 x 1 689 pixelů a obnovovací frekvenci 120 Hz. Po rozložení se tak Samsung vytasí s velkým displejem s jemností zobrazení 372 DPI. V tomto hlavním displeji by se měla nacházet také selfie kamera v podobě průstřelu v pravém horním rohu.

Vnitřní vybavenost

Informace o vnitřní výbavě telefonu zatím nemám. Víme však, že současný model Samsung Galaxy Fold je vybavenýUrčitě Qualcomm Snapdragon 855 s celkem osmi jádry:

  • 1x 2,84 Ghz
  • 3x 2,41 Ghz
  • 4x 1,78 Ghz

Sekunduje mu operační paměť o velikosti 12 GB. Předpokládá se, že i nástupce, tedy Samsung Galaxy Fold 2 bude mít tu nejvyšší výbavu.

Fotoaparáty

Jak jsme zmínili výše, selfie kamerka by měla bít umístěna v pravém horním rohu hlavního displeje. Na veřejnost ale také unikly informace o další fotovýbavě. Hlavní čočka by měla dosahovat 64 Mpx, sekundovat by jí pak měly 12 a 16 Mpx snímače. Jedná se tak více méně o podobnou výbavu, jakou disponují modely Samsung Galaxy S 20.

Vyšší odolnost

Mnohé zprávy naznačují také fakt, že Samsung Galaxy Fold 2 by měl nabídnou vyšší odolnost než jeho předchůdce. Konkrétně se bavíme o vodě a prachu odolnosti. Toto vyšší krytí IP68 můžeme znát například z vlajkových lodí Samsungu. Rozhodně je to skvělá zpráva, pokud by se toto povedlo u Galaxy Fold 2.

O čem se vedou debaty

Velké debaty se vedou především kolem údajné podpory S-pen, kterou můžeme znát z řad Samsung Galaxy Note. Pokud by Fold 2 tímto stylusem skutečně disponoval, nejen že by to byla obrovská novinka oproti minulé řadě, také by ale velký vnitřní displej našel úplně nové využití. Jestli to tak ovšem bude, na to si budeme muset počkat do oficiálního představení.

No nevypadá nádherně?

Další vášnivé debaty se vedou okolo celkové ceny přístroje. Ta by se měla pohybovat okolo 54 000 Kč, tedy rovných 2 000 €.

Závěrem

Ačkoli všichni netrpělivě čekáme na představení nového Galaxy Fold 2, budeme si nakonec muset chvíli počkat. Původní datum představení 5. srpna padlo a s největší pravděpodobností budeme čekat do září. Uvidíme, třeba do té doby uniknou nějaké další zajímavé detaily o tomto nově chystaném modelu.