Elon Musk a Neuralink: V budoucnu si budete moci ukládat a přehrávat vzpomínky

Elon Musk, zakladatel společnosti Space X a Tesla, nedávno založil novou společnost s názvem Neuralink. Budoucnost vidí v ukládání si a přehrávání vzpomínek.

Elon Musk, zakladatel společnosti Space X a Tesla nedávno založil noou společnost s názvem Neuralink. Ta pracuje na mozkových čipech, které ti umožní nahrávat a přehrávat tvé vzpomínky. Zdá se ti to povědomé? V podstatě jde o děj z The Entire History of You, epizodu populárního seriálu Black Mirror z roku 2011.

Neuralink

Futuristická technologie téměř na dosah

Tato epizoda je o nové technologii, která zaznamenává vzpomínky lidí a umožňuje jim je na příkaz znovu sledovat. Jelikož jde o Black Mirror, je zde dystopický zvrat, který se však pomalu ale jistě dostává do skutečného světa. Elon Musk se totiž blíží lidským zkouškám. Teprve nedávno začala společnost Neuralink hledat ředitele klinických zkoušek.

V budoucnu si budete moci ukládat a přehrávat své vzpomínky. Mohli byste je potenciálně stáhnout do nového těla nebo do těla robota.

Elon Musk – Neuralink

Existuje však několik méně dystopických pozitiv, na něž se čip zaměřuje. Těmi jsou například pomoc při slepotě, ztrátě sluchu či paralýze. Mimo jiné lze ovládat smartphone pomocí mozku. Bez pohnutí prstu je možné provádět teoreticky jakoukoli činnost na daném zařízení.

Jako ředitel klinického hodnocení budete úzce spolupracovat s některými z nejinovativnějších lékařů a špičkových inženýrů, jakož i s prvními účastníky klinického hodnocení Neuralink.

Budete vést a pomáhat budovat tým zodpovědný za umožnění klinických výzkumných aktivit Neuralinku a rozvoj regulačních interakcí, které přicházejí s rychle se rozvíjejícím a neustále se vyvíjejícím prostředím.

Elon Musk – Neuralink

Čipy již byly použity u opic během testů, kde hrály videohry. Musk však chce přinést tuto technologii lidem. Zatím je však technologie ve fázi testování na zvířatech, přičemž se s určitostí neví, kdy začnou první klinické testy na lidech. Podle slov Elona Muska by to ale mělo být již brzy.

Myslím si, že s Neuralinkem máme šanci obnovit funkčnost celého těla někomu, kdo má poraněnou míchu. Mimo jiné nabízí možnosti i zdravým lidem.

Neuralink funguje prokazatelně dobře u opic. Děláme však mnoho testů, čímž jen potvrzujeme, že je to velmi bezpečné a spolehlivé zařízení. Neuralink lze navíc bezpečně odstranit.

Elon Musk – Neuralink

Doufejme jen, že se karty neobrátí az každého uživatele Neuralinku se později nestane doktor Octopus. Jedná se však o velmi zajímavé a revoluční zařízení, které však nevíme, jak bude v praxi a zejména u lidí fungovat. Zbývá už jen čekat, s čím opět jednou Musk přijde.