Co je to Windows Insider Program a jak se do něj dostat?

Nevíte, co je to Windows Insider Program, případně jak se do něj dostat? Na vše vám odpovíme v rámci našeho článku, kde najdete i návod.

Microsoft pravidelně aktualizuje svůj operační systém. Na Windows 10 je systém aktualizací jednoduchý. Každý měsíc přijde jedna bezpečnostní záplata a dvakrát ročně přijdou „velké“ aktualizace, které přinášejí novou nebo mění stávající funkcionalitu. Kam do tohoto zapadá Windows Insider Program?

Co je to?

Microsoft ho popisuje následovně: „Windows Insider Program je seskupení několika milionů největších fanoušků Windows, kteří se chtějí podílet na samotném vývoji našeho operačního systému.“ A není to nesprávné. Windows Insider Program Vám umožní dostávat nové aktualizace ještě předtím, než se dostanou na veřejnost a komunikovat s Microsoftem o Vašich zkušenostech týkajících se těchto novinek.

Tento program je však zároveň i komunitou pro Windows nadšenců. Členstvím v ní získáte přístup k exkluzivním eventům, podcastům, článkům a blogu. To Vám umožní trávit čas s lidmi, kteří mají podobné zájmy, a zároveň Vám to dá právo říci, že jste se přičinili na tvorbě nejpoužívanějšího operačního systému pro počítače na světě.

Insider Program se dělí na 3 úrovně: Dev Channel, Beta Channel a Release Preview Channel. Dev Channel dostává všechny aktualizace jako první. To znamená, že narazíte na řadu nedostatků. Pokud jsou ale funkce úspěšně v Dev Channel, tak přejdou i do Beta Channel. Ten je vhodný i pro jen mírně pokročilého uživatele, ale stále umožňuje ve velké míře ovlivnit budoucnost některých funkcí. Poslední zastávkou je pak Release Preview Channel, kde se dostanou téměř hotové funkce. Zde by již měla být většina nedostatků vyřešena a jedná se o poměrně finální podobu aktualizace. Běžný uživatel si možná ani nevšimne, že nepoužívá standardní Windows.

Jak se stát součástí Windows Insider Program?

I přes výhody, které z členství plynou, se nejedná o exkluzivní klub. Členem se může stát úplně kdokoli, kdo má na počítači nainstalován Windows 10. Jak ale na to? Zpracovali jsme krátký návod.

  1. Přihlaste se na webovou stránku Windows Insider. Přitom použijte stejný profil jako ten, který používáte na Vašem počítači.
  2. Otevřete Nastavení na Vašem počítači.
  3. Zvolte Aktualizace a bezpečnost.
  4. Vlevo dole zvolte Windows Insider Program.
  5. Stiskněte tlačítko Začít (Get started) a potom na tlačítko Připojit účet (Link an account).
  6. Klikněte na Pokračovat (Continue). Nyní byste měli být v okně, kde si můžete vybrat úroveň, jejímž členem se chcete stát. Volba je na Vás.
  7. Nyní už stačí kliknout na tlačítko Potvrdit, čímž souhlasíte s podmínkami používání.

Jak opustit Windows Insider Program?

Přišli jste na to, že preferujete nejstabilnější možnou verzi Windows? To je zcela v pořádku. Vzdát se svého členství v tomto programu je velmi jednoduché.

  1. Jděte do Nastavení> Aktualizace a bezpečnost> Windows Insider Program.
  2. Zvolte Ukončit dostávání předčasných aktualizací (Stop getting preview Builds).