Bude Discord odkoupen Microsoftem?

Bude chtít Microsoft skutečně odkoupit Discord a tím více cílit na hráče, nebo Discord nebude vůbec na prodej? Dozvíte se v našem článku.

Microsoft se snaží expandovat, kam to jen jde. Před dávnou dobou koupil Skype, nyní svoji pozici utvrdil díky programu Teams. A dále? Chystá se na odkup Discordu, oblíbené platformy pro online komunikaci.

Zatím se o tom jedná

Podle Blombergu v současné době Microsoft jedná s Discordem o odkupu. Možná vás zajímá, kolik by vlastně měla celá transakce stát. Spekulace hovoří o tom, že se jedná o 10 miliardách korun. Celkově se Microsoft snaží získat více z internetového prostředí. Snažil se získat určitá aktiva TikToku či dokonce projevil zájem o Pinterest. Dá se předpokládat, že Microsoft má ještě velké plány.

Discord

Discord je neskutečně oblíbenou platformou mezi hráči her. A to nejen těmi amatérskými, ale také mezi profesionálními. I díky tomu by mohl Microsoft získat další kus herní komunity. Před několika lety totiž odkoupil také GitHub, tehdy za téměř osm miliard korun.

Je potřeba ale zdůraznit, že Discord již jednal i s jinými velkými hráči na trhu. Namátkou třeba s Amazonem či dokonce Epic Games. Discord tak může být odkoupen nejen Microsoftem, ale to samozřejmě záleží na mnoha aspektech.

Proč je takový zájem o Discord?

Discord je znám jako bezplatná služba, která je určena pro komunikaci. Lze na něm komunikovat nejen pomocí hlasu ale také pomocí textu či dokonce videí. V současné chvíli má Discord více jak 100 milionů uživatelů, což je rozhodně skvělá základna, ať už Discord koupí kdokoli.

Navíc, Microsoft v současné době hodně cíli právě na hráče a herní software jako takový. Je proto možné, že by Discord plnil podobnou funkci pro Xbox. Ať už se s Discordem stane cokoli, rozhodně se bude jednat o zajímavou platformu pro nejednoho velkého hráče na trhu. Možností samozřejmě je, že k odkupu Discordu nakonec vůbec nedojde. To ale ukáže až čas.