Bolt upgradl své elektrické koloběžky. Jakých vylepšení se dočkali?

Společnost Bolt přichází již se svojí 5. generací sdílených elektrických koloběžek. Společnost uvádí, že se jedná dosud o jejich nejbezpečnější model.

Společnost Bolt přichází již se svojí 5. generací sdílených elektrických koloběžek. Společnost uvádí, že se jedná dosud o jejich nejbezpečnější model.

Bolt 5 je poháněn hardwarem a softwarem vyvinutým 100% interně. Software i hardware je nabitý inovativními funkcemi a zkonstruován s ohledem na stabilitu, aby zajistil co nejbezpečnější zážitek z jízdy.

Bezpečnost na prvním místě

Bolt 5 využívá senzory k detekci nehod, pádů, prudkého brzdění a nebezpečných jízdních vzorů. Tyto senzory mohou spustit zvuková a vizuální upozornění pro jezdce, jakož i automaticky upozornit tým Boltu na jakékoli problémy.

Bolt 5
Bolt 5, zdroj: blog.bolt.eu

Pomocí snímače údajů může tým Boltu vytvořit vzor používání podobný otiskům prstů, který umožňuje vzdělávat jezdce tam, kde je to potřeba. Tato opatření umožňují jezdcům užívat si bezpečných výletů, které jsou prospěšné nejen pro ně, ale i ostatní účastníky silničního provozu.

Nový model obsahuje také informační palubní desku, která navádí jezdce. Nechybí ani inteligentní hlasová upozornění, která pomáhají jezdcům a chodcům v situacích, které vyžadují zvýšenou pozornost.

Vylepšená konstrukce i baterie

Bolt 5 je zkonstruován ve vlastní režii pro extra stabilitu a bezpečnější manipulaci. Má optimalizovaný úhel kol s variabilní velikostí (12″ vpředu, 10″ vzadu) pro bezpečné manévrování. Jeho tenká plošina s nízkým podvozkem pomáhá udržovat stabilitu. Novému modelu nechybí ani přední vidlicové odpružení.

Bolt 5
Bolt 5, zdroj: blog.bolt.eu

Koloběžka je vybavena také patentovaným řešením 48 V (oproti 36 V) vyměnitelné baterie s dojezdem až 55 km, přičemž samotná baterie je umístěna v zadní části. To umožňuje snazší výměnu baterie, ale také poskytuje lepší zážitek z jízdy díky nižšímu těžišti koloběžky.

Pneumatiky poskytují maximální přilnavost povrchu iv těch nejnáročnějších povětrnostních podmínkách, přičemž nižší hmotnost skútru nabízí snazší ovladatelnost.

Začátečnický návod a 100% recyklovatelné materiály

Pro ty, kteří jsou nováčky v jízdě na elektrické koloběžce, aplikace Bolt ti vše ve stručnosti vysvětlí. Režim pro začátečníky omezuje maximální rychlost koloběžky na 15 km/h a zpomaluje profil zrychlení, aby ses mohl/a učit vlastním tempem.

Stejně jako v případě předchozího modelu, udržitelnost je jádrem operací Boltu. Bolt 5 je 100% recyklovatelný a má životnost až 60 měsíců (Bolt 4 měla stejnou životnost). To vše pomáhá snižovat množství odpadu. Již brzy bychom se této nové generace měli dočkat iu nás na Slovensku.