Apple zaměstnanci jsou rozzlobení. Začínají přecházet na Android

Apple může být největší společností na světě, ale podle nejnovějších zpráv se zdá, že zaměstnanci jen těžko těží z tohoto úspěchu.

Apple může být největší společností na světě s tržní kapitalizací téměř 3 biliony dolarů, ale podle nejnovějších zpráv se zdá, že její maloobchodní pracovníci jen těžko těží z tohoto úspěchu.

Výsledkem je, že zaměstnanci několika obchodů Apple Stores po celých USA tajně pracují na sdružování se do odborů na základě problémů týkajících se jejich výplaty domů.

Nespokojení zaměstnanci = přechod na Android

Podle zdrojů, které hovoří pro The Washington Post, zaměstnanci nejméně dvou amerických Apple Stores získali podporu od národních odborů na cestě k podávání návrhů Národní radě pro vztahy s prací. A co víc, dalších šest míst je údajně v méně pokročilých stádiích procesu sdružování.

Apple zamestnanci
Apple, zdroj: BBC.com

Hodinové sazby společnosti Apple jsou v souladu s tím, co platí jiní maloobchodníci ve stejných regionech, ale nevraživost pochází ze skutečnosti, že většina z těchto společností nevydělává ani zdaleka tolik jako technologický gigant.

Apple navzdory své tržní hodnotě nenabízí příznivé výdělky

Rostoucí inflace a ceny bydlení v celé zemi také ovlivňují rozhodnutí o oborech. Mnozí pracovníci mají pocit, že jejich hodinové mzdy nedrží tempo. Pro-odboroví pracovníci mluvili s médii důvěrně, zatím nechtěli zveřejnit svou identitu, aby se vyhnuli možné odvetě ze strany Apple.

Aby se vyhnuli odposlechu ze strany manažerů prodejen a zajistili, že zůstanou v anonymitě. Uvedení zaměstnanci údajně také používají šifrované chaty a dokonce i telefony s Androidem.

Apple zamestnanci
Apple VS. Android, zdroj: TheFauxy.com

Apple má jen ve Spojených státech více než 270 poboček a zaměstnává více než 65 000 pracovníků v maloobchodě. Společnost je známá svými loajálními zákazníky i zaměstnanci a v posledních letech zaznamenala úžasný růst.

Za dvanáct měsíců před 30. zářím 2021 vygenerovala příjmy ve výši více než 365 miliard USD. Jedná se o meziroční nárůst o 33 %. Společnost uvedla, že plánuje zvýšit platy zaměstnanců maloobchodu o 2 % až 10 % v závislosti na umístění prodejny a úkolu.

Apple zamestnanci
Apple & Starbucks, zdroj: Starbucks.com

Boj maloobchodních zaměstnanců za odborovou organizaci byl údajně inspirován nedávnými výhrami v několika obchodech Starbucks po celých USA. Ty začaly v obchodě v Buffalu ve státě New York. Od té doby se rozšířily do téměř 100 obchodů po celé zemi.