Amazon Prime Video brzy dostane dlouho očekávanou funkci

Na zařízeních se systémem Android dostal Amazon Prime Video zajímavou funkci, která však není zcela dotažena k dokonalosti.

Využíváte na Spotify tzv. shuffle možnost? Jedná se o to, že se Vám budou přehrávat písničky z daného seznamu v náhodném pořadí. Něco podobného oznámil i Netflix, no vypadá to tak, že ho předběhne Amazon Prime Video, kde tuto funkci na některých zařízeních najdete již nyní.

Amazon Prime Video nemá mnoho prvenství

Streamovací služba od Amazonu nabízí poměrně solidní výběr filmů i seriálů. Momentálně však žije v pomyslném stínu Netflixu, který je považován za krále všech streamovacích služeb. To se sice tak brzy nezmění, ale Amazon je konečně v něčem první.

Jako první Vám totiž umožní přehrávat epizody seriálu v náhodném pořadí. Dokáže to už nyní na Android zařízeních a podobná funkcionalita pravděpodobně brzy přijde i na ostatní platformy. Je však důležité říci, že samotná funkce je trochu prvoplánová. Hlavním neduhem je to, že ji lze použít pouze v rámci jedné série seriálu. Což moc nedává smysl.

Bylo by daleko lepší, kdyby jste ji mohli použít ve vašem watch listu. Tato funkce by podle mě měla fungovat tak, že v náhodném pořadí přehrává především filmy a ty epizody seriálů, které jste ještě neviděli a (v případě seriálu) jsou na řadě.

Příklad použití této novinky

Představte si, že máte ve watch listu dva filmy a jeden seriál, kde jste si stihli prohlédnout dvě první epizody. Pokud má být tato funkce použitelná, tak by měla náhodně spustit buď jeden z těchto dvou filmů nebo třetí epizodu rozkoukaného seriálu. Když dokončíte sledování epizody seriálu nebo jednoho ze dvou filmů, tak by se automaticky měl spustit buď ten film, který jste ještě neviděli, nebo třetí epizoda seriálu. Také by se mohla spustit čtvrtá epizoda seriálu v případě, že náhodným výběrem jste už tu třetí viděli.

Právě v takové podobě by se jednalo o unikátní funkci, kterou ocení téměř každý nerozhodný člověk. Na Amazon Prime to však právě takto nefunguje.

Očekává se, že na Netflixu, kde bychom tuto funkci měli vidět v první polovině tohoto roku, to bude fungovat právě takto. V případě Amazon Prime Video to aktuálně vypadá spíš jako promarněná příležitost než úspěch, který tato platforma tak moc potřebuje.