Alpha Motor Company je nejzajímavější výrobce elektromobilů

Alpha Motor Company je zajímavý startup plný čerstvých nápadů, ale také těží ze zažitých myšlenek. Jejich elektromobilu Vás jistě zaujmou.

Máte rádi elektromobily? Alpha Motor Company si pak zamilujete. Jejich utilitární minimalismus je neuvěřitelně nakažlivý. Tato společnost sice ještě nevyrobila ani jedno vozidlo, ale už představili celkem čtyři elektromobily, z nichž tři si můžete objednat. Začátek produkce nebyl ještě u všech ohlášen, ale i tak nám je dovolte představit. Toto je elektrické kupé Ace, elektrický pick-up Wolf a elektrické UCV Jax.

Kdo je Alpha Motor Company?

Krátký průzkum dokáže také o takovém malém start-upu prozradit velmi mnoho. Samotný start-up pochází z Kalifornie a jejich cílem je, očividně, vyrábět zajímavé a nevšední elektromobily. Jejich designy jsou plné retro prvků připomínajících sedmdesátá léta. Jejich cílem je také inovovat elektromobilitu a zvýšit její popularitu. Modely, které již stihli představit naznačují, že se jim v tom bude dařit.

Toto je Alpha Motor Company Ace

Ace je elektrické kupé, které Alpha představila koncem minulého roku. Nápadně se podobá Alfě Romeo GTV ze sedmdesátých let, ale dá se pozorovat i inspirace Escortu druhé generace. Retro stylizaci podtrhují „tučné“ pneumatiky, které na dnešních autech nevidno.

Interiér se podobá tomu v Tesle Model 3, ale materiály vypadají o něco honosněji. To je překvapující vzhledem k tomu, že samotný elektromobil stojí jen 27 tisíc EUR. Nabízí zrychlení z 0 na 100 za 6 sekund a dojezd okolo 400 kilometrů. Produkce se plánuje na rok 2023 a pokud si ho chcete zarezervovat již nyní, můžete tak učinit přes tento odkaz. K dispozici je i sportovnější varianta „Performance edition„.

Toto je Alpha Jax

Jax je velmi podobný elektrickému kupé Ace, takže si jen zběžně projdeme jejich rozdíly. Hlavním je to, že Jax byl designovaný s důrazem na praktičnost. Nabízí sezení pro 4 dospělé, vyšší podvozek a tažné zařízení až do hmotnosti 839 kg. Jeho zrychlení je o něco pomalejší a z 0 na 100 Vás dostane během 6.5 sekundy.

Interiér je sice téměř totožný, ale exteriér prošel hned několika změnami. Vpředu i vzadu jsou ochranné nárazníky a vpředu jsou i přídavná LED světla. Další sada přídavných LED světel je na střešním nosiči. Kola a pneumatiky jsou očividně daleko vhodnější do terénu než na Slovakiaring. Změn se dočkaly i dveře. Jejich design je inspirován Mazdou RX8, protože přední dveře se otevírají standardně, zatímco zadní jsou tzv. sebevražedné, tedy se vyklápějí opačným směrem. Celý design exteriéru vychází ze safari stylu. Cena pak začíná na 32 tisíc EUR.

Alpha Wolf je elektrický pick-up

Toto je nejnovější přírůstek do rodiny elektromobilů Alpha Motor Company. Jedná se o dvoumístný pick-up, jehož rozměry jsou vhodné i do evropského města. Stejně jako Jax i Wolf byl designován tak, aby nabízel maximální možnou praktičnost. Kromě standardních světel má i přídavné LED světlomety. Korba nemá největší rozměry, ale bezpochyby poslouží mnohým. Krytí přední části podvozku a vysoký posed naznačují, že Wolf by mohl být poměrně zdatný také v terénu.

Interiér působí příjemným minimalistickým dojmem a dominuje mu vertikální centrální displej. Cena začíná na částce 31 tisíc EUR, ale v maximální konfiguraci se téměř dotýká hranice 39 tisíc EUR.

Toto je Alpha Motor Company Icon

Icon je čtvrtým elektromobilem této značky. I když ještě nedošlo k oficiálnímu odhalení, na jejich webu se dá najít slušná dávka informací. Icon by mělo být malé městské vozidlo a z obrázků na webu se dá odhadnout, že se bude jednat o karoserii typu kei, kterou na Slovensku jen tak nevidíme.

Celé odhalení přijde během příštích měsíců.

Závěr

Elektromobily od Alpha na papíře nenabízejí mnoho. Nabízejí spíše tak akorát. Jsou designované s jistou dávkou racionalismu a s tím, aby si je mohl dovolit každý. Cenovky momentálně nepřevyšují 40 tisíc EUR ani v maximální konfiguraci, což je vynikající zpráva pro každého potencionálního zájemce. Je však třeba pamatovat, že všechny obrázky na jejich webu jsou jen vizualizace a ještě ani jedno vozidlo nevyrobili. Nejblíže bychom měli vidět elektromobil Ace a to až v roce 2023.